- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryNajlepszy dermatolog wyjaśnia, jak zmienić pielęgnację skóry wraz z porami roku
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Najlepszy dermatolog wyjaśnia, jak zmienić pielęgnację skóry wraz z porami roku


Rochester, NY dermatolog Lesley Loss, MD chce, abyś miał najlepszą skórę przez cały rok. Chociaż latem Twoja skóra może być błyszcząca i nawilżona, wszyscy byliśmy narażeni na szybką zmianę odcienia i tekstury skóry, gdy nadchodzi zimowy wiatr. Dr Loss prowadzi nas przez wszystkie zmiany skórne, których możesz się spodziewać w każdym sezonie i jak sobie z nimi radzić. Dzieli się mądrymi radami na temat tego, które zabiegi łączyć z którą porą roku – a których unikać. Pomyśl o doktorze Loss your winter skin saver.

Co dzieje się z naszą skórą, gdy zmieniają się pory roku, zwłaszcza podczas dramatycznych zmian pór roku, takich jak cieplejsza pogoda w zimie?

„Pierwszą rzeczą, jaką zauważamy, gdy pory roku zmieniają się z ciepłej na chłodną, ​​jest to, że nasza skóra jest bardziej sucha i napięta. Kiedy w powietrzu jest mniej ciepła i wilgoci, nasza skóra staje się odwodniona, jeśli nie jest odpowiednio nawilżona, co wymaga pewnych zmian”.

Jak radzisz komuś dostosować rutynę pielęgnacji skóry do pór roku? Skąd wiesz, które produkty dostosować i kiedy?

„Pierwsze zalecenie, które daję moim pacjentom, to nie branie zbyt gorącego lub zbyt długiego prysznica. Dobrze czuje się za chwilę w chłodny dzień, ale może wysuszać skórę. Ciepły prysznic jest w porządku, a kluczem jest to, co robisz po prysznicu. Po wyjściu spod prysznica osusz się ręcznikiem, a następnie natychmiast nałóż krem ​​nawilżający na całe ciało, aby zatrzymać nawilżenie.

Inną rzeczą, która ma miejsce, gdy pogoda się ochładza, może być konieczność zmiany niektórych produktów do pielęgnacji skóry twarzy. Kremy z retinolem mogą powodować suchość lub podrażnienie, więc może być konieczna zmiana sposobu używania go w miesiącach zimowych. Jeśli stosujesz retinol codziennie, możesz odczuwać mniej suchości i podrażnień, jeśli używasz go kilka razy w tygodniu w okresie zimowym. Lubię też nakładać najpierw lekki krem ​​nawilżający, a następnie kremy z retinolem, aby zapobiec wysuszeniu.

Czasami pacjenci ograniczają stosowanie kremów przeciwsłonecznych w miesiącach zimowych, ponieważ dni stają się krótsze, a dni pochmurne jest więcej. Nadal ważne jest, aby codziennie stosować krem ​​nawilżający do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym. Ekspozycja na promieniowanie UV może być jeszcze bardziej intensywna, gdy na ziemi jest śnieg!”

Jakie nieinwazyjne zabiegi najlepiej sprawdzają się o każdej porze roku?

„Botox i wypełniacze są zawsze odpowiednie, ponieważ nie powodują wrażliwości na światło słoneczne. Zabiegi czasowe, które mają się odbyć co najmniej dwa do czterech tygodni przed dużym wydarzeniem.

Lasery najlepiej sprawdzają się jesienią i zimą, kiedy rzadziej przebywamy na słońcu. Przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej (ochrona przeciwsłoneczna, czapka, odzież UPF, przebywanie w pomieszczeniach) zabiegi laserowe można wykonywać przez cały rok. Na północnym wschodzie mamy tylko kilka miesięcy ładnej, słonecznej pogody, którą nasi pacjenci lubią cieszyć, więc większość woli wykonywać zabiegi laserowe jesienią i zimą, kiedy są w pomieszczeniach i poza zasięgiem słońca. Ekspozycja na słońce przed lub po zabiegach laserowych może powodować zmiany w pigmentacji (hiper lub hipopigmentacja). Wielu laserów nie można również używać, jeśli masz aktywną opaleniznę.

Zabiegi na ciało, takie jak CoolSculpting, można wykonać w dowolnym momencie. Jeśli chcesz uzyskać rezultaty latem, najlepiej jest zastosować kurację jesienią lub zimą, ponieważ uzyskanie rezultatów może zająć od dwóch do trzech miesięcy”.

W jaki sposób mieszkanie w regionie, w którym występują wszystkie cztery pory roku, wpływa na skórę inaczej niż życie w regionie o bardziej umiarkowanym klimacie? Czy jeden jest lepszy od drugiego?

„Jeśli mieszkasz na obszarze, który ma cztery pory roku, wiele osób doświadcza zmian na skórze, które zbiegają się ze zmianami pór roku. Pacjenci mogą potrzebować sezonowego dostosowania lub ponownej wizyty w swoim schemacie pielęgnacji skóry. Na przykład kremy z retinolem mogą być lepiej tolerowane w cieplejszych miesiącach pogodowych, a pacjenci mogą potrzebować ograniczyć stosowanie w zimie, kiedy jest sucho”.

Czy są jakieś schorzenia skóry, które nasilają się w określonych porach roku? Jeśli tak, w jaki sposób ludzie z tymi schorzeniami mogą się do tego przystosować?

„Kiedy sucha, chłodniejsza pogoda wpływa na suchą skórę, takie jak egzema i łuszczyca, mogą się pogorszyć. Pomocne jest używanie produktów przeznaczonych do suchej, wrażliwej skóry w miesiącach zimowych, a w razie potrzeby wizyta u dermatologa w celu uzyskania leków na receptę. Odwrotnie, niektóre warunki mogą ulec pogorszeniu przez ekspozycję na słońce w cieplejszych miesiącach. Stany takie jak melasma i niektóre autoimmunologiczne choroby skóry mogą się pogorszyć na słońcu. Pomocne mogą być środki ochrony przeciwsłonecznej, takie jak filtry przeciwsłoneczne i odzież chroniąca przed słońcem”.

Czy są jakieś produkty lub zabiegi, których należy unikać w określonych porach roku?

„Lato lasery zwiększają ryzyko hiperpigmentacji lub hipopigmentacji, zwłaszcza jeśli pacjent jest opalony. Latem można leczyć z należytą ochroną przeciwsłoneczną przez pacjenta. Najczęściej nasi pacjenci w północnej części stanu Nowy Jork decydują się na leczenie jesienią i zimą.

Skleroterapię, czyli zastrzyki na żyły nóg, należy wykonywać również w miesiącach zimowych. Pacjenci muszą nosić pończochy uciskowe przez dwa tygodnie później. Mogą mieć tymczasowe siniaki i przebarwienia, co jest lepsze, gdy nosimy długie spodnie”.

Co powoduje, że Twoja skóra zmienia się wraz z porami roku?

„Wraz ze zmianą pór roku następuje zmiana temperatury, wilgotności, nasłonecznienia itp. Nasza skóra jest barierą, która zostaje przerwana przez te zmiany środowiskowe. Więc kiedy przechodzimy od lata do jesieni, zmieniamy gorące i wilgotne powietrze na chłodniejsze i bardziej suche, zwłaszcza gdy włączamy ogrzewanie w domu, a nasza skóra czasami potrzebuje nawilżenia, aby zapobiec wysuszeniu”.

.Źródło strony

Ostatnie Posty