- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaPoradnikiWłosyNajważniejsze wskazówki i codzienna pielęgnacja włosów i utrzymanie ich piękna latem
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Najważniejsze wskazówki i codzienna pielęgnacja włosów i utrzymanie ich piękna latem

Najważniejsze wskazówki i codzienna pielęgnacja włosów i utrzymanie ich piękna latem Przynosi wygląd żywych i zdrowych włosów. W sezonie letnim pielęgnacja włosów różni się od zimowej i wiosennej, zwłaszcza wysokimi temperaturami i wzrostem nasłonecznienia, a także wyjazdami na letnie wycieczki, np. nad morze i na wyprawę na łono natury.Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na zdrowie włosów, więc postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i krokami, aby zadbać o swoje włosy latem 2022 roku.

Chroń włosy przed słońcem

Pielęgnacja włosów latem obejmuje najpierw ochronę włosów przed promieniami słonecznymi, które niszczą i niszczą włosy na kilka sposobów, z których pierwszym jest ograniczenie bezpośredniej ekspozycji na słońce, noszenie czapki lub chusty zakrywającej skórę głowy, ochronny krem ​​ochronny do włosów, który pomaga pokryć zewnętrzne warstwy włosów i chroni je przed promieniami.

Chroń włosy przed słońcem

Zminimalizuj użycie narzędzi do stylizacji na gorąco

W letnie dni lepiej jest dążyć do naturalnych fryzur, które nie wymagają termicznych urządzeń do prostowania włosów, takich jak suszarki i żelazka do włosów, a zamiast tego stosują fryzury na mokro, fryzury z koków, fryzury warkocze, ponieważ są to style które również chronią Cię przed upałem, a Ty nie musisz używać żadnych narzędzi do stylizacji, co znacznie zmniejsza uszkodzenia włosów i umożliwia regenerację włosów.

Zminimalizuj użycie narzędzi do stylizacji na gorąco

A jeśli chcesz użyć lokówki, użyj produktów do włosów termoochronnych dostępnych w wielu markach.

Nawilżenie końcówek włosów

Jednym z najważniejszych kroków w dbaniu o zdrowie i urodę włosów jest nawilżanie, zwłaszcza końcówek, gdyż zapobiega to wysuszaniu, łamaniu i rozdwajaniu włosów. Możesz również użyć do nawilżenia naturalnych olejków, takich jak olejek ze słodkich migdałów lub olejek jojoba i niewielką jego ilość nanieść na mokre włosy.

Odetnij końce włosów

Letnie strzyżenie odmładza wygląd włosów oraz eliminuje rozdwajanie się końcówek i zniszczonych włosów, co zapobiega rozdwajaniu się włosów na górną część pasm, co poprawia wygląd Twoich pięknych włosów w okresie letnim.

Stosowanie naturalnych maseczek do włosów

Pielęgnacja włosów w sezonie letnim polega na aplikacji naturalnych olejków lub maseczek, które chronią włosy przed wysuszeniem, wypadaniem i uszkodzeniami. Na przykład użyj oliwy z oliwek, która jest bogata w witaminy mi Aktywuje krążenie krwi i wzmacnia mieszki włosowe, zawiera przeciwutleniacze, które pomagają nawilżać włosy. Pozostaw na głowie na godzinę, a następnie umyj włosy odpowiednim szamponem.

To były najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów latem 2022 roku, postępuj zgodnie z nimi i zachowaj piękno swoich włosów.

Ostatnie Posty