- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiałoNauka o implantach piersi: wszystko, co należy wiedzieć o żelu, wypełnieniu i...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Nauka o implantach piersi: wszystko, co należy wiedzieć o żelu, wypełnieniu i powłoce Twoich implantów


Dla wielu pacjentów wiedza o tym, jaki zabieg chcesz wykonać, jest łatwą częścią podróży po chirurgii plastycznej. Chcesz pozbyć się guza na nosie? Wybierz plastykę nosa. Masz nadmiar skóry na brzuchu? Prawdopodobnie dla ciebie plastyka brzucha.

To powiedziawszy, niektóre opcje chirurgii plastycznej wymagają znacznie więcej badań niż tylko wiedza, której konkretnej procedury chcesz, a powiększanie piersi za pomocą implantów jest jedną z tych operacji.

Jeśli więc chcesz zmienić kształt piersi za pomocą implantów, ale nie znasz szczegółów, nie martw się. Tutaj zmapowaliśmy wszystko, co należy wiedzieć o komponentach implantów piersi, od dostępnych materiałów po bezpieczeństwo implantów, dzięki czemu możesz poczuć się wzmocniona informacjami przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie implantu u chirurga plastycznego.

Po pierwsze, jakie są trzy główne elementy implantów piersi?

Zanim przejdziemy do szczegółów różnych typów implantów, należy zrozumieć ich trzy główne składniki: żel, powłokę i wypełnienie.

Żele są używane w implantach silikonowych (o tym później!), a każdy żel silikonowy wypełnia implant i występuje w różnych typach, które zwykle określa się jako ich spójność. Corte Madera, chirurg plastyczny z Kalifornii i konsultantka Mentor, dr Khashayar Mohebali, mówi, że im wyższa spójność, tym bardziej implanty zachowują swój kształt, zapewniają dodatkową pełnię i zapewniają nieco twardsze odczucie.

Mentor, jeden z wiodących producentów implantów piersi w Stanach Zjednoczonych, oferuje pacjentkom trzy różne opcje żelu: MemoryGel®Żel pamięciowy® Xtra i MemoryGel BOOST™. MemoryGel zapewnia po prostu miękkie, naturalne odczucie, którego wielu zwykle pragnie; MemoryGel Xtra zapewnia to samo naturalne odczucie, ale ze zwiększoną projekcją, jędrnością i pełnią; a MemoryGel BOOST zapewnia efekt „BOOST”, bez utraty pożądanej miękkości i naturalności.

„Powłoka odnosi się do zewnętrznej bariery implantu [that] trzyma materiał w środku”, wyjaśnia dr Mohebali. „Wszystkie implanty są wykonane z silikonowej powłoki”. Ta powłoka jest dostępna zarówno w wersji gładkiej, jak i teksturowanej, z gładkimi implantami, które nie mają szorstkości wokół powłoki, co pozwala jej na swobodniejsze poruszanie się w ciele (chociaż może to sprawić, że ta opcja będzie bardziej podatna na rotację). Implanty teksturowane mają bardziej chropowatą powierzchnię zewnętrzną, która może wyglądać mniej naturalnie, ale uważa się, że jest mniej podatna na rotację.

Wreszcie wypełnienie implantu odnosi się do tego, ile żelu jest w nim umieszczone. „Nowe, optymalnie wypełnione implanty dają wygląd bardziej spójnego żelu, ale zachowują jego miękkość” – mówi dr Mohebali. Oczywiście, im więcej żelu znajduje się w implancie, tym będzie on większy.

Jaka jest różnica między silikonowymi a solnymi implantami piersi?

Decydując się na idealny implant, najpierw podziel opcje implantów piersi na dwie kategorie: silikon i sól fizjologiczna. „Sól fizjologiczna to po prostu wysoko skoncentrowana słona woda”, wyjaśnia dr Mohebali. „Silikon faktycznie występuje w różnych formułach, z niektórymi implantami wypełnionymi bardziej płynną konsystencją, podczas gdy inne mają bardziej spójny żel. Każdy typ zapewnia inny wygląd i styl”.

Według dr Mohebali zalety implantów silikonowych polegają na tym, że są bardziej miękkie w dotyku, występują w różnych kompozycjach żelowych, aby uzyskać więcej możliwości uzyskania pożądanego wyglądu i ogólnie dają efekt bardziej reprezentatywny dla naturalnych piersi. Wadą? Wymagają one bardziej skomplikowanej analizy przez lata po zabiegu, zwykle z USG lub MRI, aby potwierdzić, czy doszło do pęknięcia implantu. Mają też nieco wyższą cenę niż implanty solankowe.

Z drugiej strony implanty solankowe mogą być wstępnie wypełnione lub wypełnione po są umieszczane w ciele. Po wypełnieniu po umieszczeniu w ciele nacięcia i blizny mogą być mniejsze. Implanty solankowe mogą wydawać się nieco mniej naturalne niż silikonowe, a jeśli pękną, natychmiast wydają się opróżnione.

A co z bezpieczeństwem implantów?

Mentor, członek rodziny firm Johnson and Johnson, szczyci się bezpieczeństwem swoich implantów. Przede wszystkim marka koncentruje się wyłącznie na wytwarzaniu implantów piersi, co wyróżnia ją na tle innych marek i pozwala na skupienie się na innowacjach, które są później potwierdzane badaniami klinicznymi FDA i aprobatą.

„Mentor oferuje również gwarancję, która powinna zapewnić pacjentom spokój ducha”, wyjaśnia dr Mohebali. „Polityka, do której jesteś automatycznie zapisany, obejmuje dożywotnią wymianę produktu w przypadku pęknięcia implantu, w tym strony kontralateralnej”.

Ponadto przez pierwsze 10 lat Mentor zapewnia pomoc finansową w wysokości 3500 USD na koszty chirurgiczne, a polisa obejmuje również przykurcz torebkowy przez pierwsze 10 lat wraz z wymianą produktu i wsparciem finansowym.

Na wynos

Ostatecznie ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o poddaniu się tej procedurze omówić wszystkie te aspekty implantów piersi z doświadczonym, certyfikowanym chirurgiem plastycznym. Tylko Ty i Twój lekarz możecie pomóc Ci zdecydować, który implant piersi Mentor jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich celów estetycznych. A gdy są we właściwych rękach, implanty piersi mogą być wspaniałym doświadczeniem zmieniającym życie. Dlatego ostrożnie wybierz swojego chirurga (i implanty!).Źródło strony

Ostatnie Posty