- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWłosySuche włosyNegatywny wpływ zanieczyszczeń na włosy i jak chronić swoje kosmyki
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Negatywny wpływ zanieczyszczeń na włosy i jak chronić swoje kosmyki


Zanieczyszczenia to problem na znacznie większą skalę niż to, jak uszkadza nasze włosy, ale warto też wspomnieć o żniwach, jakie pochłaniają nasze kosmyki. Zanieczyszczenia nie tylko szkodzą zdrowiu naszego ciała i skóry, ale nie są dla nikogo szokiem, ale mogą również mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Dowiedzieliśmy się od ekspertów, w jaki sposób ten agresor środowiskowy może uszkodzić nasze włosy i jak możemy zrobić, co w naszej mocy, aby je chronić.

„Do niedawna nie sądzę, aby ktokolwiek z nas zdawał sobie sprawę z negatywnych skutków, jakie zanieczyszczenie środowiska faktycznie miało na nasze włosy. Tak szybko zmieniamy nasze produkty lub zmieniamy naszą rutynę dotyczącą włosów, zakładając, że to jest powód, dla którego nasze włosy stają się matowe, pozbawione życia i suche” – mówi kolorysta celebrytów Christin Brown. Mówi, że często winowajcą może być zanieczyszczenie. Co więcej, „jeśli nie jesteśmy w stanie zaradzić temu, co się dzieje, może to prowadzić do osłabienia pasm, łamania się, a nawet wypadania włosów”.

Trycholog i ekspert od włosów Szab Reslan mówi: „Włosy mogą cierpieć z powodu zanieczyszczenia powietrza i wody pod prysznicem lub w basenie. Zanieczyszczenie środowiska w powietrzu w gęsto zaludnionych miastach, takich jak Nowy Jork, może wpływać na włosy, pozostawiając film na skórze głowy i zatykając mieszki włosowe”. Z biegiem czasu zanieczyszczenia mogą wyrządzić znaczne szkody, w tym spowodować rozpad keratyny we włosach, co daje im siłę, mówi Amy Stollmeyer, fryzjerka i współzałożycielka DESIGNME. „Gdy włosy stają się bardzo osłabione i kruche, nieuchronnie się łamią lub są bardziej podatne na dalsze uszkodzenia spowodowane farbowaniem, promieniami UV, stylizacją na gorąco i napinanymi fryzurami” – dodaje. Nagromadzenie zanieczyszczeń z biegiem czasu może również przyczyniać się do „podrażnień skóry głowy – najbardziej niepokojącym jest stan zapalny i zatykanie, które mogą wywoływać niektóre formy łysienia”.

Zanieczyszczenia to nie jedyny negatywny wpływ środowiska na włosy. „Niewidoczne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu mogą również przyczepiać się do twoich włosów i powodować puszące się, matowe i płaskie włosy” – mówi Reslan. „Zanieczyszczenia w naszej wodzie pod prysznicem i/lub w wodzie basenowej, takie jak chlor i metale ciężkie, mogą chemicznie reagować z kolorem naszych włosów, powodując blaknięcie, wzrost niechcianych miedzianych tonów, a nawet tłuste odrosty”. Wszystkie te opłaty środowiskowe sprawiają, że dbanie o skórę głowy i włosy jest jeszcze ważniejsze.

Jest kilka kroków, które możemy podjąć, aby chronić nasze cenne kosmyki. Reslan zaleca cotygodniowe złuszczanie skóry głowy Peeling złuszczający skórę głowy z kwasem glikolowym z listy INKEY (13 USD) jest niezbędny dla każdego, kto mieszka w większych miastach. Brown sugeruje noszenie czapki i włączanie większej ilości przeciwutleniaczy do naszej codziennej rutyny, aby zmniejszyć obciążenie naszych włosów. Stollmeyer zaleca regularne mycie szamponem, aby wyjaśnić wszelkie nagromadzenie zanieczyszczeń. Kontynuuj to za pomocą zabiegu bez spłukiwania, takiego jak FAB.ME wielozadaniowy zabieg bez spłukiwania (28 USD), który jest skierowany do agresorów środowiskowych.

Brown poleca najnowszy produkt firmy OLAPLEX, No. 9 Bond Protector Odżywcze serum do włosów, który, jak udowodniono naukowo, chroni włosy przed zanieczyszczeniami przez 48 godzin. „Nie tylko wzmacnia i naprawia dzięki opatentowanej technologii budowania więzi, ale pomaga pozbyć się zanieczyszczeń środowiskowych” – mówi Brown. Reslan sugeruje użycie Lista INKEY Nawilżająca kuracja do włosów z kwasem hialuronowym (10 USD) w celu ochrony włosów przed czynnikami środowiskowymi, w tym wilgocią.

Źródło strony

Ostatnie Posty