- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiałoNieprawidłowości piersi, które według lekarzy są całkowicie normalne
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Nieprawidłowości piersi, które według lekarzy są całkowicie normalne


Wpatrywanie się w swoją nagą klatkę piersiową w lustrze może być receptą na osobistą krytykę i porównanie, ale wszelkie nieprawidłowości, które możesz zobaczyć w kształcie, rozmiarze i symetrii, mogą być bardzo powszechne. Dla niektórych piersi, które wyglądają nieco „innie” mogą być nawet przyczyną stresu i zakłopotania. Eksperci, z którymi rozmawiamy na co dzień, te obawy są jednymi z powodów, dla których pacjentki szukają ich w celu powiększenia piersi. Niezależnie od tego, czy chodzi o pozycję sutków, zwiotczenie piersi, czy o dwa różne rozmiary miseczek, ci lekarze twierdzą, że to OK. Tutaj powszechne obawy kobiet dotyczące piersi są całkowicie, całkowicie normalne.

Dwie różne wielkości piersi

Około jedna na cztery dorosłe kobiety ma pewien stopień asymetrii piersi, ale nie jest to temat szeroko dyskutowany, chociaż jest to powszechny problem. „Większość kobiet ma piersi o różnych rozmiarach” – wyjaśnia Louisville, chirurg plastyczny Chet Mays z KY. „Częściej obserwuje się asymetrię piersi niż symetryczne piersi. Wraz z rozwojem piersi może rozwijać się więcej gruczołów i przewodów po jednej lub drugiej stronie, powodując asymetrię podczas rozwoju. Kiedy kobiety zachodzą w ciążę lub karmią piersią, jedna pierś może wytwarzać więcej mleka niż druga, powodując asymetrię, która może przenieść się na okres poporodowy z większym obwisaniem większej piersi”.

Odmienna pozycja lub rozmiar sutków

Tucson, chirurg plastyczny z AZ, Raman C. Mahabir, MD, mówi, że coś, co często widzi w swojej praktyce, to sutki, które nie znajdują się w tym samym miejscu na obu piersiach. Inna forma asymetrii, ale jak zauważa lekarz, to normalne. „Kiedy patrzę na piersi, patrzę również na pozycję sutków. Bardzo często różnią się od siebie na boki, co oznacza, że ​​jeden sutek jest umieszczony wyżej, a drugi niżej. Niektóre są umieszczone bardziej w lewo lub w prawo niż inne. Podobnie jak w przypadku piersi, rozmiar sutków może się nieznacznie lub znacznie różnić”.

Odwrócone sutki

Odwrócone sutki wyglądają jak brzmią. Zamiast wskazywać na zewnątrz, wydają się być płaskie lub zapadnięte. „Jeden sutek lub oba mogą być odwrócone, ale często jest to tylko jeden” – zauważa dr Mahabir. „To niepokoi wielu pacjentów, ale jest to łatwe rozwiązanie i w rzeczywistości jest to dość powszechna rzecz. Co ciekawe, odwrócone sutki to genetyka. Tak więc, jeśli ktoś go ma, jest bardzo prawdopodobne, że ma go również jego matka lub siostra”.

Wczesny początek opadających piersi

Według chirurga plastycznego z Nowego Jorku Elie Levine, MD, zwiotczenie piersi jest zwykle spowodowane dwoma głównymi przyczynami: ciążą i powagą. Są jednak młodsze pacjentki, które nie miały dzieci i nie doświadczają zmian związanych z wiekiem, u których występuje również opadanie piersi. „Znaczne zmiany wagi w ciągu życia wpływają również na wiotkość piersi” – mówi. „W pewnym wieku, w okresie dojrzewania, kontrolowanie masy ciała może być trudniejsze. Może wystąpić fluktuacja, co może prowadzić do pewnego rodzaju opadania w wyniku tego.”

„Prawdopodobnie sprowadza się to do genetyki, ale niektórzy ludzie rozwijają obwisłe piersi we wczesnym okresie życia, nawet jeśli nie mają dzieci” – dodaje dr Mahabir. „Niektórzy pacjenci mogą chcieć implantów, ale nie polecam tego, jeśli tkanka jest już rozciągnięta. Nie chcesz ich jeszcze bardziej rozciągać. w takim przypadku najlepszy byłby lifting piersi.”Źródło strony

Ostatnie Posty