- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWłosyNowe badanie pokazuje, że to leczenie wypadania włosów jest skuteczniejsze niż inne
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Nowe badanie pokazuje, że to leczenie wypadania włosów jest skuteczniejsze niż inne


Dla wielu mężczyzn – właściwie prawie połowy – wypadanie włosów będzie nieuniknione przed 50 rokiem życia. Pierwszy znak? Cofająca się linia włosów, która wydaje się stopniowo cofać, aż do pewnego dnia, wydaje się zmieniać cały wygląd mężczyzny. Przez lata przeprowadzono setki badań przeprowadzonych przez lekarzy, firmy zajmujące się pielęgnacją włosów i strony trzecie w celu oceny skuteczności leków i produktów na wypadanie włosów, ale który z nich działa najlepiej? Według raportu CNN, nowa metaanaliza 23 badań ujawnia obecnie, który popularny lek — stosowany miejscowo minoksydyl (np. Rogaine i inne podobne produkty), doustny minoksydyl, doustny dutasteryd i doustny finasteryd (Propecia) — ma najlepsze wyniki. jeśli chodzi o dostarczanie wyników.

Nowe badanie, opublikowane w zeszłym tygodniu w JAMA Dermatologia, przeanalizowali badania dotyczące wpływu różnych dawek trzech wymienionych powyżej leków doustnych i miejscowych na wpływ przerzedzania się męskich włosów, gdy są przyjmowane przez dwa do czterech miesięcy. „Ta metaanaliza jest ważna” – powiedział CNN nowojorski dermatolog Anthony Rossi (nie był zaangażowany w badanie). „Nie mamy randomizowanych badań klinicznych porównujących te leki na łysienie typu męskiego ze sobą, co byłoby idealne”.

Więc który z trzech liderów listy z największym prawdopodobieństwem zmniejszenia wypadania włosów u mężczyzn? Dutasteryd doustnie w dawce 0,5 mg dziennie. Nowojorski dermatolog Doris Day, MD, od kilku lat przepisuje lek zatwierdzony przez FDA swoim męskim pacjentom. „Działa lepiej niż doustny finasteryd i miejscowo stosowany minoksydyl, ponieważ obejmuje więcej receptorów, ale oznacza to również możliwość wystąpienia większej liczby skutków ubocznych” – mówi. (Skutki uboczne mogą obejmować utratę popędu płciowego i zaburzenia erekcji.) „Sposób, w jaki używam go, aby zminimalizować skutki uboczne, polega na tym, że mam pacjentów przyjmujących 1 miligram finasterydu pięć dni w tygodniu i dutasteryd dwa dni w tygodniu — w poniedziałek i czwartek lub inne podobnie podzielone dni.”

Wayne, chirurg plastyczny twarzy w New Jersey, Jeffrey B. Wise, MD również nie jest zaskoczony, widząc dutasteryd na górze. „Odkrycia te nie są zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że wykazano, że dutasteryd skutecznie blokuje tworzenie DHT, hormonu, który powoduje wypadanie włosów w łysieniu androgenowym” – mówi. „W rzeczywistości robi to całkiem skutecznie. Dutasteryd nie był badany tak intensywnie w leczeniu wypadania włosów, dlatego nie jest on tak często przepisywany przez chirurgów zajmujących się włosami. Przeprowadzone badania wykazały, że skutki uboczne i niepożądane związane ze stosowaniem dutasterydu są porównywalne z finasterydem i minoksydylem, podczas gdy skuteczność wydaje się być znacznie bardziej znacząca. Przepisuję go wielu moim pacjentom, a gdy pojawi się więcej danych, będę zdecydowanie uważał go za leczenie farmakologiczne pierwszego rzutu”.

Pacjentom, którzy są nowicjuszami w leczeniu, Dr. Day radzi swoim pacjentom, aby zaczęli od finasterydu, przyjmując go przez co najmniej rok przed dodaniem dutasterydu. „Lub jeśli mają bardzo silne wypadanie włosów typu męskiego, mogę zalecić wcześniejsze rozpoczęcie leczenia” – dodaje. „Zawsze zalecam również dodawanie do schematu miejscowego minoksydylu, ponieważ zwiększa on korzyści zarówno ze stosowania finasterydu, jak i dutasterydu”. Lek nie jest również przeznaczony ani zalecany dla kobiet, zwłaszcza w wieku rozrodczym, ponieważ może powodować wady wrodzone.

Zatwierdzony przez FDA doustny finasteryd w dawce 5 miligramów dziennie zajął drugie miejsce w analizie, a następnie 5 miligramów doustnego minoksydylu. I na dole listy, minoksydyl do stosowania miejscowego, zarówno w 5-procentowym, jak i 2-procentowym stężeniu. Należy jednak zauważyć, że każdy z tych zabiegów wykazywał inne korzyści w różnym czasie w trakcie cykli testowych, a każdy z nich ma swój własny zestaw skutków ubocznych, dlatego przed dodaniem ich do zabiegu należy skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym. rutyna.

.Źródło strony

Ostatnie Posty