- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzPoliczkiO co zapytać lekarza przed uzyskaniem Restylane Contour, nowego wypełniacza policzków
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

O co zapytać lekarza przed uzyskaniem Restylane Contour, nowego wypełniacza policzków


W dzisiejszym świecie zastrzyki na twarz stały się dość powszechne. Tak bardzo, że łatwo jest stać się nonszalanckim w stosunku do tych małych igieł – zwłaszcza jeśli chodzi o niezwykle popularne wypełniacze policzkowe. Jednak wypełniacz policzków to nadal poważna decyzja (w końcu jest to zabieg medyczny) i należy go traktować poważnie.

„Pacjenci powinni rozumieć tajniki procedury oraz zalecane czynności pooperacyjne [even before they schedule their treatment so they understand what the full process entails]”, wyjaśnia dermatolog z Miami, doktor Stacy Chimento. Tłumaczenie: Musisz odrobić pracę domową przed zapisaniem się na wypełniacz policzka. A dzięki dostępnej już innowacyjnej opcji o nazwie Restylane Contour, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci poprowadzić Cię przez wszystkie niezbędne badania.

Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z tym konkretnym wypełniaczem do policzków, poprosiliśmy dr Chimento o listę najważniejszych pytań, które powinieneś zadać podczas konsultacji przed rozpoczęciem leczenia.

1. Jakie są twoje kwalifikacje?

Przed umówieniem się na wizytę należy sprawdzić online dane logowania do wstrzykiwacza, aby upewnić się, że ma wykształcenie i odpowiednie przeszkolenie w zakresie wykonywania wstrzyknięć. Powinieneś nie tylko sprawdzić ich pochodzenie i doświadczenie, ale także przejrzeć ich zdjęcia prawdziwych pacjentów przed i po, aby upewnić się, że mogą zapewnić wyniki, których szukasz.

2. Czy jestem dobrym kandydatem na wypełniacz policzków?

Po ustaleniu, że Twój wstrzykiwacz kwalifikuje się do wykonania zabiegu, poproś ich o ocenę Twoich cech i upewnienie się, że wypełniacz jest dla Ciebie najlepszą opcją. Wypełniacz policzkowy pomaga unieść środkową część twarzy i przywrócić utratę objętości policzków, która jest podstawową przyczyną starzenia się twarzy. Wypełniacz policzkowy, taki jak Restylane Contour, zapewnia subtelne, naturalnie wyglądające wzmocnienie.1

3. Jakich rezultatów mogę się spodziewać po Restylane Contour?

Zazwyczaj osoby, które poddają się zabiegowi Restylane Contour, mogą spodziewać się delikatnego i eleganckiego efektu liftingu, a także młodzieńczo wyglądającej krzywizny wzdłuż kości policzkowych.1-4

Według badań przeprowadzonych przez Restylane Contour, wypełniacz może wytrzymać nawet 1 rok, a 98% pacjentów* było zadowolonych z konturu policzków po 12 miesiącach.1,5 Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że wyniki są różne.1 „Nie ma dwóch takich samych pacjentów i to samo można powiedzieć o ich rodzaju skóry, elastyczności itp.” – dodaje dr Chimento. „Wyniki, w tym czas trwania efektu, będą się różnić, więc wstrzykiwacz powinien od samego początku spełniać oczekiwania”.

4. Jak Restylane Contour wypada w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku opcjami wypełniaczy?

Jeśli chcesz wzmocnić obszar policzków, Restylane Contour to świetna opcja do rozważenia. Chociaż na rynku dostępne są różne wypełniacze do policzków, ten wybór zawiera zastrzeżoną technologię XpresHAn markiTM poruszać się z naturalną mimiką twarzy, jednocześnie zapewniając przywrócony kształt i wyrazistość policzków.1-4 Ostatecznie nie pozostaniesz z przesadnym wyglądem, a każdy ruch twarzy będzie wyglądał i wydawał się naturalny.

5. Czy jest coś, co powinienem zrobić przed zabiegiem, aby się przygotować?

Aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych związanych z jakimikolwiek wypełniaczami, zaleca się pominięcie przyjmowania jakichkolwiek suplementów, które mogą zwiększyć potencjalne siniaki, takich jak NLPZ lub olej rybny, przez dwa tygodnie przed leczeniem. Najlepiej również unikać napojów alkoholowych w dniach poprzedzających wizytę.

6. Czego mogę się spodziewać podczas wizyty?

Nie każda wizyta wypełniacza będzie taka sama, ale zazwyczaj zaczyna się od tego, że wstrzykiwacz poprowadzi cię przez to, czego możesz się spodziewać podczas wizyty w ramach zabiegu estetycznego i zbada cię, aby dokładnie zobaczyć, gdzie potrzebne są zastrzyki. Czasami otrzymasz krem ​​znieczulający (ale nie zawsze!), a kiedy omówisz swoje cele estetyczne, zaczną się zastrzyki.

7. Czy istnieje konkretny protokół, którego powinienem przestrzegać po wizycie?

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie niewielkich siniaków lub obrzęków, ale ogólnie powinno być bardzo mało przestojów, jeśli w ogóle. Zaleca się, aby nie wykonywać żadnych forsownych ćwiczeń przez pierwsze 48 godzin po zabiegu, aby zapobiec ewentualnemu przemieszczaniu się wypełniacza, a natychmiast po wstrzyknięciu należy oblodzić obszar.

8. Jakie są potencjalne skutki uboczne wypełniaczy skórnych?

„Konieczne jest, aby pacjenci byli edukowani na temat potencjalnych skutków ubocznych, ponieważ skutki uboczne, takie jak siniaki, mogą odgrywać ważną rolę podczas planowania zastrzyków” – mówi dr Chimento.

Najczęstsze działania niepożądane po początkowym leczeniu Restylane Contour obejmują siniaki, zaczerwienienie, obrzęk, ból, tkliwość i swędzenie w miejscu wstrzyknięcia.

Poza tym istnieją poważniejsze powikłania, takie jak reakcja alergiczna na wypełniacz, martwica tkanek lub uszkodzenie nerwów. Podczas wizyty należy omówić z lekarzem dokładnie, w jaki sposób poradziłby sobie z powikłaniem, gdyby się pojawiło.1


  1. Instrukcja użytkowania konturu Restylane. Galderma Laboratories, LP, 2021.
  2. Philipp-Dormston WG, Schuster B, Podda M. Postrzegana naturalność wyrazu twarzy po wstrzyknięciu wypełniacza kwasu hialuronowego w fałdy nosowo-wargowe i dolną część twarzy. J Kosmet Dermatol. 2020;19:1600-1606.
  3. Öhrlund Å. Ocena punktu przecięcia amplitudy reometrii jako wskaźnika elastyczności wypełniaczy HA. JCDSA. 2018;8:47-54.
  4. Segura S, Anthonioz L, Fuchez F, Herbage B. Pełna gama wypełniaczy kwasu hialuronowego o charakterystycznych właściwościach fizycznych zaprojektowanych specjalnie dla optymalnej adaptacji tkanek. J Drugs Dermatol. 2012;11(1Suppl):s5-s8.
  5. Dane w aktach. 43USV1704 Raport z badań klinicznych. Fort Worth, Teksas: Galderma Laboratories, LP, 2021.

*Pacjenci = uczestnicy badania klinicznego

†Ocena FACE-Q „Zdecydowanie się zgadzam” lub „Zdecydowanie się zgadzam” w przypadku pytań

‡Pacjenci* (N=60) otrzymywali leczenie Restylane Contour za pomocą igieł i kaniuli w badaniu typu split-face


Ważna, bezpieczna informacja

Wskazanie: Restylane® Kontur jest wskazany do powiększania policzków i korekcji niedoborów konturu środkowej części twarzy u pacjentów powyżej 21 roku życia.

Kontur Restylane nie powinien być stosowany przez osoby z ciężką alergią, szczególnie na drobnoustroje znane jako bakterie Gram-dodatnie, ani przez osoby z poważną alergią na leki, które wcześniej wymagały leczenia szpitalnego. Ten produkt nie powinien być stosowany przez osoby z zaburzeniami krzepnięcia i nie powinien być wstrzykiwany nigdzie poza skórę. Kontur Restylane nie powinien być stosowany u osób ze stwierdzoną alergią na lidokainę, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Najczęstsze działania niepożądane po początkowym leczeniu to zasinienie, zaczerwienienie, obrzęk, ból, tkliwość i swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Stosowanie w miejscu owrzodzeń skóry, wyprysków, wysypki, pokrzywki, torbieli lub infekcji należy odłożyć do czasu całkowitego wygojenia. W takich przypadkach stosowanie produktu może opóźnić gojenie lub pogorszyć problemy skórne.

Produktu tego nie należy wstrzykiwać do naczyń krwionośnych, ponieważ może to spowodować niedrożność naczyń, zawał lub zator. Stosować ostrożnie u pacjentów niedawno leczonych lekami przeciwzakrzepowymi lub inhibitorami płytek krwi, aby uniknąć krwawienia i siniaków.

Kontur Restylane jest dostępny tylko przez licencjonowanego lekarza. Pełne instrukcje użytkowania są dostępne pod adresem www.RestylaneUSA.com.Źródło strony

Ostatnie Posty