- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryOto jak głębokie produkty i zabiegi w gabinecie naprawdę wnikają w skórę
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Oto jak głębokie produkty i zabiegi w gabinecie naprawdę wnikają w skórę


Różne substancje aktywne, technologie i energie zasilają nasze ulubione produkty i zabiegi poprawiające stan skóry, ale jak daleko każdy z nich wnika w skórę, aby osiągnąć przeobrażające rezultaty?

Skóra 101

Główne warstwy skóry to naskórek, skóra właściwa i podskórna. Naskórek jest zewnętrzną warstwą (powierzchnią) i stanowi barierę ochronną. Następnie pojawia się skóra właściwa, czyli warstwa środkowa, która, jak mówi nowojorski dermatolog Jody Levine, MD, składa się z tkanki łącznej, mieszków włosowych i gruczołów potowych. Tkanka podskórna jest najgłębszą warstwą i składa się z tkanki tłuszczowej i łącznej.

Ochrona skóry

Według dr Levine, dokładna głębokość penetracji produktów do pielęgnacji skóry jest nieznana, ale twierdzi, że większość podstawowych środków miejscowych jest wchłaniana z powierzchni skóry, a następnie wędruje do głębszych warstw, do komórek skóry.

Peelingi w domu

Wiele domowych peelingów nie wnika głębiej niż typowe produkty do pielęgnacji skóry — dr. Levine zauważa, że ​​zwykle pozostają na naskórku – ale Dr. Dennis Gross Skincare Alpha Beta Extra Strength Daily Peel został przetestowany klinicznie i udowodniono, że działa dobrze. Każde dwuetapowe użycie zapewnia zarówno złuszczanie na poziomie powierzchni, jak i poprawę pod spodem, aby zwiększyć gęstość skóry dzięki mieszance silnych kwasów i składników przeciwstarzeniowych.

Po 12 tygodniach stosowania Dr. Dennis Gross Skincare Alpha Beta Extra Strength Daily Peel, ta kobieta zauważyła znaczną poprawę gęstości kurzych łapek.

Peelingi w biurze

Siła peelingu zależy od stężenia głównego składnika aktywnego oraz czasu, przez jaki skórka pozostaje na skórze. Peelingi w gabinecie różnią się od lekkich do głębokich i ogólnie wpływają na naskórek i skórę właściwą. Zbyt wysokie stężenie lub zbyt długie pozostawienie peelingu może wniknąć zbyt głęboko i wyrządzić szkodę.

Neurotoksyny

„W większości obszarów neurotoksyny są wstrzykiwane bezpośrednio do mięśnia”, wyjaśnia West Palm Beach, dermatolog z Florydy, Kenneth Beer, MD. Poprzez wstrzyknięcie do mięśnia neurotoksyna – w tym Botox Cosmetic, DAXI*, Jeuveau, Dysport lub Xeomin – zatrzymuje sygnał między nerwem a mięśniem, ostatecznie powodując rozluźnienie zmarszczek. W obszarach takich jak kurze łapki neurotoksyny są wstrzykiwane powierzchownie.

Lasery

Lasery nieablacyjne, takie jak HALO, Clear + Brilliant i MOXI, wnikają głęboko w skórę, aby ogrzać leżącą pod nią tkankę, aby promować produkcję kolagenu bez dotykania powierzchni. Bardziej inwazyjne niż ich odpowiedniki, lasery ablacyjne całkowicie usuwają górną warstwę skóry, aby uzyskać przełomowe rezultaty, więc wizyta u doświadczonego lekarza jest niezbędna dla bezpiecznego i skutecznego wyniku.

Mikronakłuwanie w biurze

Podawana za pomocą ręcznego urządzenia, mikronakłuwanie powoduje tysiące mikrourazów w skórze, wywołując reakcję gojenia ran, generując w ten sposób nowy kolagen i elastynę. Według Dovera, chirurga plastycznego twarzy Davida Hartmana, prof. (Wałki domowe wnikają w skórę na około 0,25 milimetra.) „Mikronakłuwanie to świetny zabieg, który poprawia blizny po trądziku, duże pory i drobne linie” – dodaje dr Hartman.

Wypełniacze

Dr Beer mówi, że penetracja wypełniaczy skórnych zależy od trzech rzeczy: celu, produktu i grubości skóry. W zależności od tego, czy pacjent chce unieść, zwiększyć objętość lub leczyć zmarszczki, dr Levine mówi, że głębokość wstrzyknięcia może się różnić w różnych warstwach skóry. Dr Beer dodaje: „W miejscach, w których chcemy podnieść lub zwiększyć objętość, wstrzykuję głęboko, na kość. W innych obszarach mogę wstrzykiwać tylko linie na powierzchni, aby je zmiękczyć”.

Mikronakłuwanie z częstotliwością radiową

Dr Hartman mówi, że częstotliwość radiowa (RF) „znacznie turbodoładowuje” skuteczność mikronakłuwania, dostarczając energię napinania skóry za pomocą igieł, które mogą przemieszczać się od 0,5 do 4,5 milimetrów w głąb skóry właściwej. Saddle Brook, dermatolog z NJ, dr Fredric Haberman, dodaje: „Na przykład w przypadku Morpheus8 ciepło z fal RF przenika do warstwy skóry właściwej, napinając skórę i głębsze warstwy poniżej”. Wynik: „Bardziej efektywne i wzmocnione napięcie skóry”.

Dokręcanie na częstotliwości radiowej

Napinacze skóry oparte na częstotliwości radiowej, takie jak Thermage, działają poprzez podgrzewanie tkanki skóry, powodując jej skurcz i wytwarzanie nowego kolagenu, zapewniając gładszy wygląd. „Thermage dostarcza rozproszoną częstotliwość radiową na poziomie 3 milimetrów w skórze właściwej” – mówi dr Haberman. Jednak, ponieważ obecnie uważa się ją za dojrzałą technologię, wielu ekspertów woli łączyć częstotliwość radiową z mikronakłuwaniem, aby uzyskać doskonałe rezultaty ujędrniania.

Terapie ultradźwiękowe

Dr Haberman mówi, że Ultherapy jest w stanie dostarczyć skoncentrowaną i precyzyjną energię ultradźwiękową na głębokość 1,5, 3 i 4,55 milimetra, w tym warstwę SMAS (powierzchniowy układ mięśniowo-pęcherzowy) skóry, obszar często zarezerwowany do operacji liftingu. „Leczy drobne zmarszczki, obszary obwisłej skóry i policzki” – dodaje. Nowicjusz Sofwave jest również zasilany energią ultradźwiękową, ale nowojorski chirurg plastyczny twarzy Lee Ann M. Klausner, MD, mówi, że robi to w bardziej skoncentrowany sposób, „oferując odpowiednik siedmiu impulsów innych opcji ultradźwiękowych w jednym impulsie Sofwave na głębokości od 1,5 do 2 milimetrów”, stymulując nowy kolagen i napinając skórę.

*Od czasu publikacji DAXI oczekuje na zatwierdzenie przez FDAŹródło strony

Ostatnie Posty