- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzPłukanie nadtlenkiem wodoru: co musisz wiedzieć
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Płukanie nadtlenkiem wodoru: co musisz wiedzieć


Słyszałeś, jak wielokrotnie wspominaliśmy, że Twój uśmiech jest często pierwszą rzeczą, jaką ludzie w Tobie zauważają. A w dążeniu do idealnego uśmiechu wielu często sięga po nadtlenek wodoru. Ale czy jest bezpieczny w użyciu? Zapytaliśmy ekspertów, co warto wiedzieć.

Musi być stosowany w odpowiednim stężeniu

„Stosowanie odpowiednio rozcieńczonego nadtlenku może z pewnością pomóc w utrzymaniu zdrowia tkanki dziąseł i może powoli wybielać zęby” – mówi nowojorski dentysta kosmetyczny Jason Kasarsky, DDS. „Zabija bakterie, a nawet pomaga leczyć owrzodzenia jamy ustnej i dezynfekować szczoteczkę do zębów. Ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że trzeba go właściwie używać i rozcieńczyć do bezpiecznego procentu”.

Dr Kasarsky mówi, aby podczas rozcieńczania przestrzegać zasady „jedna trzecia, jedna trzecia i jedna trzecia”. Oznacza to, że mieszanka, której używasz, powinna zawierać równe części nadtlenku wodoru, wody i Listerine. Jeśli nie masz pewności co do zdolności mieszania, możesz użyć produktu o nazwie Peroxyl, który zawiera bezpieczną ilość nadtlenku wodoru.

„Nie ma żadnych złych skutków, które mogą wystąpić, jeśli odpowiednio je rozcieńczysz” – mówi dr Kasarsky. „Jeśli to jest nie odpowiednio rozcieńczony, możesz wywołać nadwrażliwość zębów i blednąć dziąsła, chociaż negatywne skutki zazwyczaj nie utrzymują się zbyt długo. Jeśli chodzi o plotkę, że spłukiwanie wodą utlenioną może powodować raka, to mit, ponieważ nie jest to znany czynnik rakotwórczy”.

Dentysta kosmetyczny Rhonda Kalasho z Los Angeles dodaje, że odpowiednio rozcieńczony nadtlenek wodoru może być również skuteczny w walce z chorobami. „Ostatnio nadtlenek wodoru jest stosowany w leczeniu COVID-19” – mówi. „A nauka od hinduski zbadali wpływ płukania wodą utlenioną i ciężkość choroby i wykazano, że nadtlenek wodoru w stężeniu 3% zmniejsza częstość hospitalizacji. Podsumowując, nadtlenki są bardzo bezpieczne do spłukiwania, jeśli tylko chlapiesz i plujesz i używasz niskiego stężenia, tj. poniżej 3%”.

„Chociaż rozcieńczone stężenie nadtlenku wodoru jest sprzedawane i profesjonalnie sprzedawane bez recepty jako płyn do płukania jamy ustnej, istnieją pewne obawy związane z jego stosowaniem”, mówi Fort Washington, PA, protetyk Glenn J. Wolfinger, DMD. „Główny problem pojawia się w zdolności pacjenta do dokładnego rozcieńczania roztworów i monitorowania użytkowania do bezpiecznego poziomu”. Dr Kalasho dodaje, że „Ponieważ płukanie jamy ustnej ma tendencję do rozchodzenia się po całej jamie ustnej, nadtlenek o wysokim skurczu może spowodować chemiczne oparzenia błony śluzowej jamy ustnej”.

Zabija bakterie w ustach

I odwrotnie, Beverly Hills, dentysta kosmetyczny z Kalifornii, Kourosh Maddahi, DDS, mówi, że problem z mieszaniem nadtlenku wodoru sprowadza się do zabijania dobrych bakterii w jamie ustnej. „Zdecydowanie sprzeciwiam się płukaniu ust nadtlenkiem wodoru” – zauważa. „Zabija wszystkie bakterie, co oznacza 98% dobrych bakterii w jamie ustnej, które pomagają chronić nas przed chorobami i infekcjami. Może również z czasem rozkładać szkliwo i powodować nadwrażliwość zębów i korzeni, a także podrażnienie dziąseł”.

Nie jest alternatywą dla innych metod wybielania

„Przeprowadzono kilka badań oceniających skuteczność stosowania płynów do płukania jamy ustnej z nadtlenkiem wodoru do wybielania zębów” – mówi dr Kalasho, który dodaje, że większość badań nie wykazała znaczących różnic w kolorze zębów. „Stwierdzono, że żele, nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, lepiej wybielają zęby i poprawiają ogólną jasność”.Źródło strony

Ostatnie Posty