- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryPlusy i minusy internetowych recept na pielęgnację skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Plusy i minusy internetowych recept na pielęgnację skóry


Telezdrowie przebudziło się w najciemniejszych momentach pandemii. Od dostawców podstawowej opieki zdrowotnej po ich dermatologów, ludzie musieli znaleźć sposób na szukanie profesjonalnej opieki w domu. Internetowe usługi na receptę na pielęgnację skóry, takie jak Curology, Ro Derm i Apostrophe, odnotowały wzrost wraz z telezdrowiem i wydaje się, że trwa, nawet gdy dni blokady są w tylnej części.

Chociaż eksperci twierdzą, że nie ma zastępstwa dla osobistego wizyty u dermatologa (zgadzamy się!), warto zwrócić uwagę na miliony osób, które odniosły sukces dzięki tym usługom. Rozmawialiśmy z najlepszymi dermatologami, a także z szefami najbardziej płodnych internetowych usług pielęgnacji skóry na receptę, aby dowiedzieć się o zaletach i potencjalnych błędach tego rodzaju opieki dermatologicznej.

Zalety internetowych usług recept na pielęgnację skóry

Największym i najbardziej niekwestionowanym plusem usług dermatologicznych na receptę online jest to, że mogą one pomóc w zwiększeniu dostępu do opieki. Możesz skontaktować się z lekarzem przez Internet, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, a „niektóre zapewniają rozsądną cenę za powszechnie stosowane leki na typowe stany, takie jak trądzik, trądzik różowaty i zmarszczki”, mówi Rochester, dermatolog z Nowego Jorku Lesley Loss, MD.

Palo Alto, dermatolog CA i zastępca dyrektora medycznego Curology, Whitney Tolpinruddr med. zauważa, że ​​jedną z zalet Kurologia jest to, że ludzie mogą uzyskać dostęp do tradycyjnie drogich produktów do pielęgnacji skóry taniej i szybciej. „Technologia usunęła wiele barier w leczeniu różnych schorzeń skóry. Co więcej, może pomóc wielu osobom w edukacji, dostępie i obniżeniu kosztów”, mówi dr Tolpinrud. Ponadto zauważa, że ​​te usługi „drastycznie skróciły czas dostępu do dostawcy dermatologii”.

„Pacjenci chcą opieki zdrowotnej, która jest wygodna, dostępna i niedroga”, mówi dyrektor medyczny Ro Melynda Barnes, MD. Dzięki tym usługom online pacjenci „mogą porozmawiać z dostawcą o swoich problemach skórnych w zaciszu domu i uzyskać dostęp do leczenia od diagnozy do porodu, bez konieczności czekania tygodni lub miesięcy na dostęp do opieki”, dodaje.

Dr Barnes wyjaśnia, że ​​coś, co ustawia Ro Derm poza gabinetem dermatologa zalecają oni niestandardową receptę na receptę, taką jak tretinoina lub kwas azelainowy, zmieszane z innymi składnikami, takimi jak niacynamid, witamina E lub ceramidy, aby pomóc złagodzić skutki uboczne. „Dzięki Ro Derm nie otrzymujesz leczenia, które żaden dermatolog mógłby po prostu napisać scenariusz – otrzymujesz krem ​​na receptę, który jest specjalnie dla Ciebie opracowany”, mówi dr Barnes.

Dr Tolpinrud mówi, że Curology działa podobnie. „Każdy członek otrzymuje bezpłatną konsultację z licencjonowanym dostawcą dermatologii, który wybiera niestandardowe składniki do Twoich unikalnych potrzeb”, wyjaśnia dr Tolpinrud. „Twój dostawca dermatologii jest zawsze po Twojej stronie, aby upewnić się, że Twoja formuła jest dla Ciebie odpowiednia – i może ją dostosować, gdy zmienią się Twoje cele w zakresie pielęgnacji skóry”.

Wady internetowych usług recept na pielęgnację skóry

Chociaż po drugiej stronie tych witryn z pewnością są dermatolodzy, dr Loss wskazuje, że chociaż niektóre to robią, nie wszystkie witryny zauważają, że mają na pokładzie dermatologów certyfikowanych przez zarząd. Ponadto dr Loss zauważa, że ​​wiele z tych usług oferuje produkty marki własnej (które nie są oparte na ubezpieczeniach i wymagają zapłaty osobistej), które są dostępne na receptę przez dermatologa.

Chociaż dr Loss nadal zaleca wizytę u dermatologa osobiście, dostrzega ona niektóre z zalet tych usług związanych z receptami online. Z drugiej strony, dermatolog Nanuet z Nowego Jorku, dr Heidi Waldorf, nie zaleca korzystania z usług. Jej zdaniem celem dermatologów jest opieka nad pacjentem, w skład której mogą wchodzić leki na receptę różnych firm, podczas gdy celem firm wydających receptę online jest sprzedaż swoich produktów.

Wiele z tych firm zdaje sobie sprawę z ich ograniczeń. „Oczywiście istnieją ograniczenia dotyczące rodzajów opieki, które można zapewnić za pośrednictwem telezdrowia”, mówi dr Barnes. „Ro Derm w żadnym wypadku nie zastępuje dermatologa, ale wykorzystuje technologię i wiedzę kliniczną w celu stworzenia dostępnej, niedrogiej i spersonalizowanej pielęgnacji skóry”.

Dr Tolpinrud zwraca również uwagę na luki w opiece, jakie pozostawiają tego rodzaju usługi na receptę. „W tej chwili nie możemy bezpiecznie diagnozować ani zarządzać niektórymi chorobami skóry, w tym rakiem skóry. Nie możemy również wykonywać procedur za pośrednictwem telemedycyny” – mówi dr Tolpinrud. „Procedury, w tym zastrzyki, zabiegi laserowe, usuwanie pieprzyków i biopsje skóry, muszą być wykonywane przez osobistego dostawcę dermatologii”.

Prostą odpowiedzią wydaje się być to, że pandemia przyniosła renesans telezdrowia, które od tego czasu umożliwiło rozwój usług online. „Są popularne ze względu na szybki dostęp i 100-procentowy sukces w uzyskaniu recepty” – mówi dr Waldorf. Dr Loss zgadza się, że ponieważ czas oczekiwania na wizytę u dermatologa jest często długi, ludzie chętnie zaczynają gdzieś i wybierają najbardziej dostępną opcję. „Mamy wysokie standardy dotyczące tego, jak wygodnie i bezpiecznie możemy uzyskać dostęp do naszej opieki zdrowotnej. Ludzie przyzwyczaili się do korzystania z telezdrowia i teraz aktywnie go szukają” – mówi dr Barnes.

Dr Barnes zauważa również, że po spędzeniu godzin na spotkaniach Zoom gapiących się na siebie ludzie są bardziej zainteresowani dbaniem o swoją skórę. Tendencja ta została dobrze udokumentowana, gdy w ciągu ostatniego roku pojawiły się zabiegi kosmetyczne. „W czasie, gdy wszystko, co powinno wydawać się normalne, nie wydaje się jeszcze normalne… dobrze jest traktować priorytetowo dbanie o siebie. W końcu dbanie o siebie to opieka zdrowotna” – mówi dr Barnes.

I odwrotnie, dr Tolpinrud nie postrzega wzrostu liczby usług dermatologicznych na receptę online jako trendu i uważa, że ​​te innowacje zostaną na zawsze. „Teraz, gdy zdaliśmy sobie sprawę, jak przystępne i wygodne może być telezdrowie, ludzie chcą nadal korzystać z tych narzędzi w swoim codziennym życiu”.Źródło strony

Ostatnie Posty