- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryPrzedstawiamy najnowszy popularny resurfacer, polihydroksykwas
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Przedstawiamy najnowszy popularny resurfacer, polihydroksykwas


Jeśli zauważysz, że reagujesz na alfahydroksykwasy (AHA) i betahydroksykwasy (BHA), mniej znany gracz w grze złuszczającej, znany jako polihydroksykwasy (PHA), może być twoją zbawczą łaską.

Świat kwasów do pielęgnacji skóry to zatłoczona przestrzeń. Na jednym końcu spektrum znajdują się silniejsze, silnie działające alfahydroksykwasy (AHA), a na drugim łagodne, przyjemne dla tłumu, znane jako betahydroksykwasy (BHA). Ale w samym środku tych dwóch znajdują się ukryte i często pomijane eksfoliatory znane jako polihydroksykwasy (PHA), które zasługują na bliższe przyjrzenie się (i trochę miejsca w apteczce!).

„PHA składają się z kwasu laktobionowego pochodzącego z mleka, kwasu maltobionowego i glukonolaktonu pochodzącego z cukru”, wyjaśnia Davie, dermatolog z Florydy Mariana Blyumin-Karasik, MD. „Chociaż są kuzynem zarówno AHA, jak i BHA, PHA są wyjątkowe ze względu na większy rozmiar cząsteczek. Ze względu na swoją strukturę, ich właściwości złuszczające ograniczają się do najbardziej powierzchownych warstw skóry, co nie tylko sprawia, że ​​nadają się do wielu typów skóry, ale także zapewniają wspaniały blask.”

PHA są delikatne.

Nie daj się zwieść słowu „kwas”. Wystarczająco łagodne, że można je stosować do dwóch razy dziennie, PHA są najbardziej przyjaznym dla użytkownika środkiem złuszczającym w grze o kwasy (dla porównania, niektóre kwasy AHA można stosować tylko jeden do dwóch razy w tygodniu). „PHA działają jak chemiczny środek złuszczający, zaburzając adhezję komórkową, rozluźniając i zrzucając zaległe komórki skóry oraz utrzymując rotację komórek zgodnie z harmonogramem” – wyjaśniają chemicy kosmetyczni Gloria Lu i Victoria Fu. Jednak ze względu na ich rozmiar ich właściwości złuszczające skórę są ograniczone, a dr Blyumin-Karasik twierdzi, że są one odpowiednie dla różnych typów skóry, w tym wrażliwej i skłonnej do pigmentacji. „Każdy pacjent, który stara się zminimalizować wypryski i przebarwienia, poprawić cerę i zwiększyć blask skóry, jest solidnym kandydatem”. Jeśli szukasz dodatkowego rozświetlenia, Fu mówi, że PHA można łączyć z innymi agresywnymi substancjami aktywnymi, aby zwiększyć skuteczność bez podrażnień.

PHA dobrze współgrają z innymi składnikami.

Nowojorski dermatolog Marina Peredo, MD, mówi, że PHA są wszechstronne, więc nie tylko nadają się do każdego rodzaju skóry, ale można je również mieszać z szeroką gamą innych składników. „Wiele wysoce skutecznych składników, takich jak kwas glikolowy i retinoidy, może podrażniać i wysuszać” – mówi Lu. „PHA, z drugiej strony, są delikatne, więc dodajemy je do naszych formuł, aby zrównoważyć te ostrzejsze składniki. Najczęściej łączymy PHA z retinoidami”. Audrey Bois Nicolai, szefowa marki wspieranego naukowo Noble Panacea, zgadza się z tym stwierdzeniem, że „właściwości złuszczające retinolu zwiększają penetrację PHA. Co więcej, retinol jeszcze bardziej przyspiesza proces odnowy komórkowej, działając jako środek złuszczający.” Chociaż ta kombinacja może wydawać się zbyt wysuszająca, najnowszy produkt Noble Panacea z dodatkiem PHA — wykorzystuje innowacyjną technologię OSMV do kontrolowania sekwencji uwalniania obu substancji aktywnych — pozwala składnikom zachować kontrolę w zakresie ich poziomu terapeutycznego.

PHA to druga generacja alfahydroksykwasów (AHA).

—Marina Peredo, MD

Chociaż mogą pojawić się na liście składników niektórych podstawowych artykułów toaletowych, nie wszystkie produkty są sobie równe. PHA są skuteczne tylko w procentach 7% i więcej, a jeśli pozostają na skórze przez długi czas, zwróć uwagę na Fu i Lu. „Nie preferujemy PHA w naszych środkach czyszczących, ponieważ zmywają się one ze skóry w ciągu kilku sekund. Lubimy jednak dodawać je do wodnych serum, toników, kuracji, a czasem kremów do twarzy i ciała.” Jeśli szukasz produktów wypełnionych PHA, dr Peredo mówi, że łatwo je znaleźć, ale prawdopodobnie nie w gabinecie lekarskim. „Nie przepisujemy PHA w naszym biurze, ponieważ wybieramy silniejsze kwasy, takie jak AHA, więc najlepiej jest znaleźć je w swoich ulubionych sklepach”.

PHA to wielozadaniowcy.

„Innym aspektem PHA, który czyni je wyjątkowymi, jest to, że są wielozadaniowymi” – mówi dr Blyumin-Karasik. „Wzmacniają barierę skórną dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, uwalniają efekt wypełniający poprzez przeciwdziałanie rozpadowi kolagenu i mają mniejszą skłonność do wrażliwości na słońce niż inne kwasy złuszczające, co czyni je bardziej pożądanymi dla osób prowadzących aktywny tryb życia na świeżym powietrzu”. Bois Nicolai dodaje, że PHA zawierają również wiele grup hydroksylowych, „co oznacza, że ​​działają jak humektant, przyciągając wodę do skóry, zapewniając głębokie nawilżenie”.

Te produkty do twarzy i ciała zawierające PHA gwarantują gładką skórę bez żadnych ostrych skutków ubocznych.

1
/
5

Dr. Jart Pore Remedy Serum złuszczające PHA (45 USD)

Przypominające wodę serum, które natychmiast łagodzi strukturę skóry, ten środek zmniejszający przekrwienie porów z PHA może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem, aby zachować krystalicznie czystą zatkaną skórę.

2
/
5

QMS Medicosmetics Active Exfoliant 5% Pianka do ciała (68 USD)

Nałóż tę delikatnie złuszczającą piankę na szorstkie miejsca na skórze pięć minut przed prysznicem 1-2 razy w tygodniu. Po spłukaniu skóra jest gładka i miękka w dotyku dzięki regenerującym PHA, enzymom papai i fermentacji Bacillus.

3
/
5

Noble Panacea Wyjątkowa chronobiologiczna maska ​​na noc (310 dolarów)

Wypełniona pre-, pro i postbiotykami, retinolem, peptydami i bogatą mieszanką pięciu składników roślinnych, nowa maska ​​Noble Panacea o uwalnianiu czasowym działa przez całą noc podczas najbardziej regeneracyjnej fazy skóry, aby rano wyeksponować promienną i zdrową skórę.

4
/
5

Clinique Oczyszczający Peeling Do-Over (34 USD)

Ten jednoetapowy peeling bez spłukiwania nie tylko złuszcza naskórek, ale również działa, aby przyspieszyć odnowę komórek, wyeliminować niedoskonałości powierzchni i zminimalizować widoczność rozszerzonych porów, a wszystko to dzięki mieszance siedmiu kwasów, ekstraktowi z alg i oczyszczającemu oczarowi wirginijskiemu.

5
/
5

NeoStrata PHA Krem pod Oczy (54 USD)

Aby chronić barierę wilgoci skóry i zmniejszyć wygląd kurzych łapek, wklepuj ten krem ​​z glukonolaktonem i kwasem hialuronowym pod oczy dwa razy dziennie.Źródło strony

Ostatnie Posty