- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessPrzewodnik dla początkujących po akupunkturze
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Przewodnik dla początkujących po akupunkturze


Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad uzdrawiającą mocą akupunktury, mamy informacje od dwóch profesjonalnych akupunkturzystów i osoby po raz pierwszy – ode mnie. Od „Czy to boli?” do „Jakie są korzyści?” mamy wszystkie odpowiedzi, które musisz znać przed wyjazdem.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura to starożytna praktyka uzdrawiania kluczowa dla Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), która stymuluje naturalną zdolność organizmu do samoleczenia” – wyjaśnił licencjonowany akupunkturzysta w ORA, Cynthia Gorman, który wykonał mój zabieg akupunktury. Proces ten polega na wbijaniu bardzo cienkich igieł w określone punkty na ciele „w celu zrównoważenia przepływu energii, znanego również jako qi lub chi”.

Współzałożyciel WTHN i licencjonowany akupunkturzysta Shari Auth, DACM wyjaśnił, że akupunktura „działa przez tkankę łączną, wysyłając do mózgu wiadomości, które zmieniają chemię mózgu i stymulują różne naturalne procesy w zależności od tego, co jest leczone”. Opisała akupunkturę jako „wizyta zdrowotna, która bardziej przypomina wizytę w spa”.

Co powinni wiedzieć goście akupunktury po raz pierwszy przed wyjazdem?

Podobnie jak ja, wielu użytkowników akupunktury po raz pierwszy może być zdenerwowanych dyskomfortem, jaki mogą odczuwać, gdy zasadniczo stają się poduszką do szpilek. Jednak eksperci zapewnili, że ból jest minimalny ze względu na rygorystyczne szkolenie, które przechodzą licencjonowani akupunkturzyści i jak cienkie są igły.

„Akupunktura jest bezpieczna, skuteczna i nie bolesna. Nawet pacjenci z fobią igłową cieszą się z zabiegów akupunktury, ponieważ igły do ​​akupunktury są jednorazowego użytku, cienkie jak włosy i zaprojektowane tak, aby zginały się, jeśli gość poczuje potrzebę ruchu podczas zabiegu akupunktury” – wyjaśnił Gorman. Dr Auth powiedział, że doświadczenie jest tak relaksujące i niewygodne, że ludzie czasami zasypiają w połowie sesji.

Chociaż nie byłam na tyle zrelaksowana, by zasnąć, dyskomfort był niezwykle łatwy do opanowania. Tylko garść igieł bolała w ogóle – moja prawa łydka i prawa strona żołądka – a ból ustąpił w ciągu minuty. Czułam się bardziej pobudzona niż spokojna przez całe doświadczenie, rozmawiając z moim akupunkturzystą, gdy szliśmy dalej.

Jakie są zalety akupunktury?

Ludzie niechętnie wkładają do nich igły bez obietnicy wartościowych korzyści, a akupunktura może pochwalić się ich niemało. „Akupunktura zmniejsza reakcję organizmu na stres poprzez regulację w dół układu nerwowego i stymulację naturalnej odpowiedzi immunologicznej organizmu. Właśnie dlatego akupunktura jest skuteczna w leczeniu wielu różnych schorzeń, od bólu krzyża, dyskomfortu trawiennego po niepokój i stres” – powiedział Gorman.

Wiele badań dowiodło skuteczności akupunktury, wymienionej przez Narodowy Instytut Zdrowia. Dr Auth wyjaśnił, że akupunktura może działać zarówno zapobiegawczo, jak i jako rozwiązanie, a naukowo udowodniono, że leczy ponad 300 schorzeń. Według dr Autha korzyści są ogromne i obejmują zwiększenie odporności i energii, optymalizację trawienia, poprawę snu, zrównoważenie nastroju, zmniejszenie stresu, lęku i depresji, zrównoważenie hormonów, zmniejszenie bólu i stanów zapalnych, pomoc w sezonowych dolegliwościach i przeciwdziałanie starzeniu się.

Kto jest dobrym kandydatem do akupunktury?

„Akupunktura jest dobra dla każdego, kto szuka nowej metody na znalezienie równowagi i bardziej holistycznego podejścia do swojego zdrowia” – powiedział Gorman. Chociaż większość ludzi może odnieść korzyści z akupunktury, dr Auth powiedziała, że ​​szczególnie poleca ją osobom, które chcą zoptymalizować swoją rutynę wellness, osobom poszukującym naturalnej pierwszej linii obrony przed dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak sen, ból lub problemy z płodnością, osobom ze stresem, lęk lub depresja, osoby aktywne, które potrzebują powrotu do zdrowia, aby utrzymać swoją wydajność, osoby cierpiące na bóle od TMJ po artretyzm, osoby chcące regulować swój cykl i zmniejszać bóle menstruacyjne oraz osoby z problemami trawiennymi.

Kto powinien uważać na akupunkturę?

Gorman radził, aby osoby z zaburzeniami krzepnięcia oraz przyjmujące leki rozrzedzające krew powinny porozmawiać ze swoim lekarzem przed poddaniem się akupunkturze. Dr Auth zauważył również, że istnieją pewne względy podczas wykonywania akupunktury u osób w ciąży lub cierpiących na cukrzycę lub inne problemy zdrowotne. Jeśli jesteś w profesjonalnym zakładzie akupunktury, takim jak ORA lub WTHN, Twój lekarz przeprowadzi z Tobą konsultację, aby przejrzeć Twoją historię medyczną przed leczeniem.

Czego powinien spodziewać się pierwszy raz podczas zabiegu akupunktury?

Gdy wszyscy się zameldujecie, w większości placówek zamienicie ubrania na wygodną szatę. Następnie odbędziesz konsultację z akupunkturzystą, aby omówić historię Twojego zdrowia i cele leczenia. Gorman powiedział, że niektórzy akupunkturzyści mogą również patrzeć na twój język lub mierzyć puls, aby pomóc w dalszym dostosowaniu planu leczenia. Po ustaleniu planu Twój akupunkturzysta zacznie wprowadzać igły, co zwykle zajmuje około pięciu do 10 minut. Igły pozostawia się na 20 do 30 minut. Po zabiegu Twój akupunkturzysta prawdopodobnie omówi, jak poszło i jak leczenie będzie postępować w przyszłości.

W jaki sposób zabiegi akupunktury są dostosowane do każdej osoby?

„Na ciele znajduje się ponad 400 punktów akupunkturowych. Dobiorę różne punkty akupunkturowe w zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych celów leczenia naszego gościa” – powiedział Gorman. W zależności od twoich dolegliwości, akupunkturzysta wskaże te obszary do igły. „Mogę leczyć ból szyi, alergie, zaparcia i lęki podczas jednej sesji” – powiedział Gorman.

Kiedy po raz pierwszy dostałem akupunkturę w ORA, powiedziałem, że mam złe trawienie i ból kolan, co skłoniło Gormana do wkłucia igieł w moje łydki, kolana i brzuch. Kiedy pojawił się na mojej twarzy, wskazałem cienie i zaczerwienienia spowodowane trądzikiem różowatym jako problemy, z którymi chciałem się zmierzyć. Gorman wyjaśnił, że zaczerwienienie jest często związane z płucami, podczas gdy cienie pod oczami są wynikiem pracy nerek. Otrzymałem igły w brodę, po obu stronach nosa, w policzki i czoło. Dodatkowo zauważyłam, że mam migreny, które spowodowały igłę w skroniach.

Jak się czujesz po akupunkturze?

„Po każdej sesji akupunktury możesz oczekiwać, że poczujesz się zrelaksowany i odmłodzony” – powiedział dr Auth. Chociaż czasami stan można rozwiązać podczas jednej sesji, na przykład uwolnienie napiętego mięśnia, akupunktura na ogół wymaga konsekwentnego leczenia, aby uzyskać lepsze wyniki, wyjaśniła. Po zabiegu akupunktury poczułam się naładowana i zrelaksowana. Minął tydzień od mojego leczenia i nie odczuwam bólu kolana. Dodatkowo miałem więcej wypróżnień niż zwykle. Być może akupunktura jest podziękowaniem za jedno i drugie.

Czy jest coś, co powinieneś lub czego nie powinieneś robić przed lub po leczeniu?

Obaj eksperci podkreślali, że na akupunkturę nie należy chodzić na pusty żołądek. Powinnaś być odpowiednio nawodniona zarówno przed, jak i po zabiegu. Gorman powiedział, że „nie powinno być absolutnie żadnego alkoholu przed otrzymaniem akupunktury”. Kiedy wychodziłem z sesji, Gorman zalecił unikanie alkoholu przez 24 godziny po zabiegu.Źródło strony

Ostatnie Posty