- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiałoPrzewodnik od stóp do głów po sluggingu
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Przewodnik od stóp do głów po sluggingu


Prawdopodobnie widziałeś już spowolnienie trendu wirusowego, ale jesteśmy tutaj, aby rozbić go poza 20-sekundowymi próbami TikTok. Podczas gdy ruchanie najpierw stało się popularne w przypadku twarzy, teraz jest używane od stóp do głów, a ludzie uderzają swoimi ciałami i włosami. Od niektórych ekspertów dowiedzieliśmy się, jak osiągnąć ten trend i dlaczego opóźnianie jest korzystne.

Co to jest obijanie?

„Slugging to dziwna wersja starej koncepcji pielęgnacji skóry, która została wychwalana w ostatnich miesiącach przez K-Beauty, w której nawilżanie jest niezbędne dla pięknej skóry” – wyjaśnia Bloomfield Hills, dermatolog z MI Linda C. Honet, MD. „Zasadniczo polega to na oszronieniu twarzy wazeliną na noc. Mówiąc najprościej, jest to rzekomy sposób na pielęgnację skóry, który zapobiega utracie wilgoci z powierzchni skóry w ciągu nocy”. Mówiąc prościej, dr Honey opisuje to jako „galaretowy bandaż”. Główną korzyścią jest to, że nic nie odparowuje, np. inne produkty do pielęgnacji skóry lub wilgoć, ani też nic nie może przeniknąć.

Dr Honet wyjaśnia, że ​​„wazelina tworzy nieprzepuszczalną, okluzyjną barierę nawadniającą podczas snu i działa. Ma właściwości lecznicze, nawilżenie, korektę i rozświetlenie. To po prostu nie dla wszystkich”. Koncepcja nie jest nowa dla dermatologów. „Zawsze zalecaliśmy nawilżanie przed snem po oczyszczeniu. Slugging to tylko ekstremalna wersja tego” – mówi dr Honet.

Kto jest dobrym kandydatem do obijania?

Chociaż możesz chcieć wskoczyć na ten trend, eksperci ostrzegają, że nie jest on dla wszystkich. Dermatolog Delray Beach, Floryda, dr Janet Allenby, ostrzega, że ​​osoby ze skórą skłonną do trądziku mogą chcieć zrezygnować z osłabienia. „Najlepiej nadaje się do skóry suchej, podrażnionej, ze stanami zapalnymi lub wrażliwej” — radzi dr Honet.

Chociaż wazelina jest uważana za niekomedogenną, niektóre osoby ze skłonnością do trądziku doświadczają więcej wyprysków, zatkanych porów i zaskórników po uderzeniu, zauważa dr Honet. „Przesadnie leczona, nadmiernie złuszczona lub nadmiernie nawoskowana skóra to scenariusze, w których ospałość może być korzystna. Osoby z tłustą skórą lub trądzikiem powinny prawdopodobnie trzymać się z daleka” – radzi dr Honet. Nawet dla tych, którzy są idealnymi kandydatami, dr Honet poleciłby go tylko jako okazjonalny, rzadki zabieg na noc.

Oczyszczanie twarzy

Omawiając obijanie twarzy, dr Allenby zauważył: „Co za zabawna nazwa dla ponownego wymyślenia maski na twarz”. Podczas gdy uderzanie to trochę więcej niż noszenie maski, jeśli chodzi o to, te dwie rzeczy są podobne. Z definicji, uderzanie polega na użyciu powłoki okluzyjnej, zwykle wazeliny, w celu stworzenia bariery dla wilgoci. „Slugging to wulgarne określenie na naprawdę prosty proces”, mówi Alli Reed, założycielka firmy Skórka Stratii. „Wystarczy wziąć niewielką ilość maści okluzyjnej i nałożyć cienką warstwę na całą twarz przed snem — ilość wielkości ziarnka grochu jest więcej niż wystarczająca”.

Reed zauważa, że ​​„okluzyjny” odnosi się do składnika zatrzymującego wilgoć. „Zapobiega parowaniu wody przez skórę, co oznacza, że ​​pomaga utrzymać jędrność i nawilżenie skóry” – mówi Reed. „Sluping tymczasowo wzmacnia barierę wilgoci, umożliwiając skórze gojenie się i samoregenerację. Może również zwiększać obecność peptydów przeciwdrobnoustrojowych w skórze oraz zmniejszać podrażnienia i stany zapalne”.

Dr Allenby zauważa, że ​​ludzie często próbują „wcisnąć” w skórę inny składnik, który znajduje się poniżej warstwy okluzyjnej. „Z medycznego punktu widzenia, o ile nie tworzysz środowiska przedawkowania, dostarczając zbyt dużo produktu lub nie jest to zgodne z przeznaczeniem produktu, jest to trochę efekciarskie, ale bezpieczne” – mówi dr Allenby. Zauważa jednak, że im bardziej tłusty produkt, tym większe ryzyko pogorszenia się skóry skłonnej do trądziku, dlatego należy zachować ostrożność. Reed mówi, że każda maść z wazeliną jako pierwszym składnikiem działa na osłabienie. Jej ulubionym jest Akwafora (14 USD), ale zauważa, że Wazelina (4 USD) i Maść lecznicza CeraVe (23 USD) to również świetne opcje.

Uderzenia ciała

Ta sama logika jest stosowana do ociężałości ciała, jak do ociężałości twarzy. „Chociaż twoja skóra twarzy zwykle skupia całą uwagę podczas rutynowej pielęgnacji skóry, twoje ciało może również skorzystać na osłabieniu” – mówi Reed. „Wystarczy nałożyć cienką warstwę maści na całą twarz, tak samo jak na twarz”. Dr Honet zauważa, że ​​chociaż „obijanie ciała jest logistycznie trudniejsze, można pokryć ciało wazeliną, owinąć miejsca leczenia obcisłą bawełnianą odzieżą, aby uszczelnić wilgoć, a tym samym zatrzymać wazelinę”. Dodaje, że na pewno będzie bałagan, więc bądź przygotowany.

Dr Allenby mówi, że trend „można wykonać w dowolnym miejscu na twarzy lub ciele i może przyspieszyć pożądane efekty tego, co próbujesz osiągnąć” za pomocą innych produktów. Reed sugeruje użycie toniku nawilżającego lub balsamu nawilżającego na ciele przed uderzeniem, aby pomóc w zablokowaniu produktów. Dr Allenby zauważa, że ​​wraz z wiekiem nasza bariera skórna traci wiele ze swoich właściwości, „komórki skóry nie są również przyczepione i tracimy naturalne nawilżenie”. Dr Allenby zauważa, że ​​ociężałość pozwala na „tymczasowe zwiększenie nawilżenia, które może sprawić, że skóra będzie wyglądać i czuć się gładsza”.

Dr Honet mówi, że często zaleca to lub coś podobnego pacjentom z egzemą, zwłaszcza w miesiącach zimowych. „Rutynowo zalecamy również nawilżanie z okluzją na przykład w przypadku wyjątkowo suchej skóry, egzemy dłoni, keratodermy, pękniętych, suchych pięt oraz zrogowaciałych łokci i kolan”.

Obijanie włosów

Chociaż ruchy twarzy i ciała mogą wydawać się nieco intuicyjne, być może nie widziałeś nadchodzącego ruchu włosów. Fryzjer i ZAPROJEKTUJ współwłaściciel Amy Stollmeyer wyjaśnia, że ​​ruchanie włosów poprawia połysk i nawilżenie, stosując bogate oleje, a następnie wazelinę, aby zatrzymać wilgoć. Eksperci ostrzegają, że osłabianie włosów nie jest dla wszystkich rodzajów włosów, na przykład Stollmeyer zauważa, że ​​osoby z cieńszymi włosami mogą mieć trudności z ich umyciem następnego dnia.

„Te głębokie zabiegi lecznicze lub ochronne istnieją od pokoleń i są zaprzysiężone w wielu kulturach i społecznościach”, mówi Stollmeyer. „Na przykład czysta jakość olejów rycynowy, kokosowy, oliwkowy i arganowy (by wymienić tylko kilka) są dobrze znane z osiągania tej samej koncepcji „ruchomości” we włosach, zarówno w przypadku prostych, falistych, kręconych, jak i skręconych tekstur”. Kluczem do udanego ślimaka jest wybór odpowiedniego produktu i ilości produktu do rodzaju włosów, równomierne nakładanie (z naciskiem na włosy o średniej długości i na końcach) i delikatne zabezpieczanie włosów, aby chronić je przez noc za pomocą miękkiej tkaniny, mówi Stollemeyer.

Jeśli masz proste, falowane, cienkie lub cienkie włosy, sugeruje spróbowanie POŁYSK. ME Serum do włosów (30 dolarów). W przypadku włosów kręconych, skręconych, szorstkich lub gęstych spróbuj POŁYSK. Nawilżająca maska ​​zabiegowa ME (30 dolarów). Pokryj te produkty lub wybrane produkty wazeliną, „śpij z produktami nałożonymi i przykrytymi przez noc, a następnego dnia ciesz się nawilżeniem, połyskiem i miękkością” – mówi Stollmeyer.

Źródło strony

Ostatnie Posty