- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryPrzewodnik po produktach do mycia skóry CeraVe
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Przewodnik po produktach do mycia skóry CeraVe


Jedna z najczęściej polecanych marek oczyszczających przez dermatologów, Cerave wie co nieco o myciu twarzy i myciu jej dobrze. „CeraVe nosi nazwę „ceramidy”, a ceramidy to te cząsteczki lipidów, które tworzą błony komórkowe. Kiedy masz zdrową błonę, komórki skóry funkcjonują lepiej i masz lepszą barierę skórną” – mówi dermatolog z Nowego Orleanu Mamina Turegano, MD. „Środki oczyszczające CeraVe zawierają trzy niezbędne ceramidy, które są identyczne z tymi, które naturalnie występują w naszej skórze. Formuły są dostosowane do wszystkich rodzajów skóry, a ich celem jest to, że chociaż robią to, co powinny, aby oczyścić skórę, jednocześnie ją odżywiają. Od lat polecam CeraVe moim pacjentom i fajnie było zobaczyć, jak wiele korzyści przynosi ich skórze z biegiem czasu.”

Oto wyczerpujące zestawienie każdego środka czyszczącego z obecnego portfolio CeraVe, z których wszystkie są opracowane przez dermatologów, bezzapachowe i nie zatyka porów.

1
/
8

Nawilżający płyn do demakijażu (15 USD)

Typ skóry: Normalny do Suchego

Tekstura: Krem

Korzyści: Ta delikatna formuła usuwa codzienne zabrudzenia, jednocześnie nawilżając kwasem hialuronowym i odżywiając ceramidami. Technologia MVE marki wykorzystuje kapsułkowanie, aby powoli uwalniać ceramidy w ciągu dnia, zapewniając ich skuteczne działanie na barierę skórną (jest to sekretny sos we wszystkich środkach czyszczących CeraVe). To świetna opcja dla każdego, kto szuka dodatkowego nawilżenia i ma nadzieję uniknąć potencjalnych podrażnień w swoim płynie do demakijażu. Jest również zaakceptowany przez National Egzema Association.

2
/
8

Nawilżający krem-pianka oczyszczająca (15 USD)

Typ skóry: Normalny do Suchego

Tekstura: Krem-Piankę

Korzyści: „Ten zaczyna się jako krem, a następnie przechodzi w działanie pieniące” – mówi dr Turegano. „Możesz uzyskać nawilżenie kremu myjącego z kwasem hialuronowym, ale pianę myjącej pianki. Uważam, że ten jest również świetny do skóry mieszanej, ponieważ z mojego osobistego doświadczenia miałem pacjentów, którzy powiedzieli, że pieniący się środek czyszczący jest trochę za mocny, ale nawilżający środek czyszczący nie usuwa wystarczającej ilości oleju, więc jest to dobry środek”. Piana też w ogóle się nie usuwa, ponieważ pochodzi z łagodnego środka powierzchniowo czynnego na bazie aminokwasów. W badaniu konsumenckim ponad 98 procent testerów stwierdziło, że ich skóra jest czysta, gładka, miękka, odświeżona i zdrowa, ale nie pozbawiona uszkodzeń.

3
/
8

Pianka do mycia twarzy (16 USD)

Typ skóry: Normalny do tłustego

Tekstura: Żel-Piankę

Korzyści: Jest to żel oczyszczający na bazie żelu, który po wmasowaniu w wilgotną skórę zamienia się w bogatą pianę. „Wiele osób uważa, że ​​pieniący się środek czyszczący to jedyny sposób na głębokie czyszczenie, ale wiemy, że tak nie jest” – mówi dr Turegano. „Jednak ta formuła jest dobrym wyborem dla osób z tłustą skórą, ponieważ usuwa nadmiar sebum bez naruszania bariery skórnej”. Po oczyszczeniu skóra jest naprawdę czysta, ale nie sucha ani napięta.

4
/
8

Odnawiający środek czyszczący SA (15 USD)

Typ skóry: Normalna

Tekstura: Żel

Korzyści: Chociaż wiele osób kojarzy kwas salicylowy tylko z trądzikiem, jest to również dobry chemiczny środek złuszczający. Zamiast używać fizycznego peelingu, który może podrażniać barierę skórną, ten żelowy żel oczyszczający delikatnie oczyszcza zatkane pory, zapewniając supergładką skórę. Jest również dobrze zbilansowany z uspokajającym niacynamidem, nawilżającym kwasem hialuronowym, przeciwutleniającą witaminą D i charakterystycznym dla marki kompleksem ceramidów.

5
/
8

Trądzik Pieniący Krem Oczyszczający (16 USD)

Typ skóry: Podatny na trądzik

Tekstura: Krem-Piankę

Korzyści: „Kluczowym składnikiem tego jest nadtlenek benzoilu, który jest niesamowitym dostępnym bez recepty składnikiem na trądzik, ale może być trochę drażniący dla skóry, więc zmieszaj go z kremem nawilżającym – z kwasem hialuronowym, ceramidami i niacynamidem — sprawia, że ​​jest on bardziej znośny dla wielu użytkowników” — mówi dr Turegano. „Konsystencja kremu do pianki potencjalnie niweluje pewne podrażnienia, a 4-procentowe stężenie nadtlenku benzoilu jest świetne dla większości typów skóry, aby usunąć istniejące wypryski trądzikowe, w tym zaskórniki, i zapobiegać tworzeniu się nowych. Pamiętaj jednak, że nadtlenek benzoilu może mieć działanie wybielające na pościel, więc dokładnie spłucz go przed snem, aby nie poplamić poszewki na poduszkę, i używaj białych ręczników. A jeśli umyjesz nim plecy na trądzik, upewnij się, że nie zniszczysz piżamy”.

6
/
8

Środek czyszczący do kontroli trądziku (16 USD)

Typ skóry: Trądzikowa i tłusta

Tekstura: Żel-Piankę

Korzyści: Najnowszy dodatek do portfolio produktów do czyszczenia trądziku marki, ten jest oparty na 2-proc. kwasie salicylowym (zamiast nadtlenku benzoilu, jak w powyższym wzorze). Dermatolodzy często zalecają jedno lub drugie w zależności od potrzeb Twojej skóry. „Jest to zaprojektowane specjalnie do kontrolowania trądziku i złuszczania zatkanych porów, ale ma również kluczową zaletę pochłaniania nadmiaru sebum i minimalizowania połysku za pomocą glinki hektorytowej” – mówi dr Turegano.

7
/
8

Nawilżająca woda micelarna (13 USD)

Typ skóry: Wszystko

Tekstura: Ciekły

Korzyści: Jest to płynny środek czyszczący bez spłukiwania, który nakłada się na wacik, a następnie przeciera suchą skórę. „Jestem fanką wody micelarnej, ale polecam użyć jej jako pierwszego kroku do demakijażu podczas rutynowego podwójnego oczyszczania” – mówi dr Turegano. „Możesz go używać zarówno na całej twarzy, jak i na oczach”. Jest bardzo delikatny — jest również zalecany przez National Egzema Association — i przetestowany przez okulistę, aby był bezpieczny wokół oczu.

8
/
8

Nawilżający mydło w kostce, piankowy mydło w kostce, oraz Odnawiający pasek myjący (7 USD za sztukę)

Korzyści: Dla tych, którzy wolą format mydła w kostce niż płynny, te trzy opcje oferują niemal identyczne korzyści jak ich płynne odpowiedniki wymienione powyżej. „Tradycyjnie myślimy o mydłach w kostce jako o wyższym pH i usuwających skórę – nie zrozum mnie źle, niektóre marki mydła w kostce zdecydowanie to robią – ale z perspektywy dermatologa jest teraz tak wiele dobrych kostek czyszczących które są znacznie delikatniejsze i skuteczniejsze” – mówi dr Turegano. „I to może cię zaskoczyć, ale dla osób o bardzo wrażliwej skórze, wydaje mi się, że bardziej komfortowo polecam te wersje batoników, ponieważ często zawierają mniej składników niż płynne środki myjące”. Istnieje również czynnik zrównoważonego rozwoju: sztabki unikają stosowania plastiku, a tym samym zmniejszają ślad węglowy użytkownika.Źródło strony

Ostatnie Posty