- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessRicki Lake o łysieniu u kobiet, o tym, jak odrosła włosy i...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Ricki Lake o łysieniu u kobiet, o tym, jak odrosła włosy i o tym, jaka chwila Oscara


Wypadanie włosów u kobiet nie jest omawiane tak często, jak u mężczyzn. Aktorka, prezenterka telewizyjna i dokumentalista Ricki Lake podjęła misję, aby to zmienić po swojej własnej podróży z wypadaniem włosów. Usiedliśmy z Lake, aby omówić jej doświadczenia z łysieniem, decyzję o ogoleniu głowy, co pomogło jej odrosnąć i co robi, aby ugruntować się w codziennych stresorach.

Przed naszą dyskusją Lake przeprowadził wywiad z Harklinikken założyciel Lars Skjoth. Podczas części pytań i odpowiedzi, ktoś poprosił Lake’a o odniesienie się do incydentu Oscara dotyczącego komentarza Chrisa Rocka na temat włosów Jady Pinkett Smith i dlaczego wywołał tak emocjonalną reakcję. „Przemoc nigdy nie jest odpowiedzią. Więc to, co zrobił, było całkowicie nie do przyjęcia” — powiedziała Lake, po czym opisała swoją empatię dla Pinketta Smitha. „Czuję jej ból i współczuję” – dodała. „To było bardzo smutne i zdecydowanie uderzyło we mnie. Sam żart nie był zabawny, zwłaszcza dla osób, które zmagają się z łysieniem.” Lake porozmawiała z nami o swojej podróży z wypadaniem włosów io tym, gdzie jest teraz.

Kiedy zacząłeś doświadczać wypadania włosów?

„Miałem około 26 lat. Zrobiłem film pod tytułem Pani Winterbourne. Byłam główną kobietą w tym filmie, a oni przeszli na dietę. Chcieli, żebym schudła na tę rolę, a to był okres dziewięciu lub dziesięciu tygodni, a schudłam jakieś 30 funtów, czyli dużo. Uważam, że to właśnie spowodowało moje pierwsze wypadanie włosów. Ta firma Philip Kingsley pomogło mi i wtedy wyzdrowiało, ale kilka lat później, po moim pierwszym dziecku, ponownie zrzuciło i to po prostu był cykl przez okres 25 lat zmagań”.

Co skłoniło Cię do decyzji o ogoleniu głowy? W jaki sposób ogolona głowa zmieniła wtedy twoją perspektywę?

„To było wielkie. Kiedy ogoliłem głowę, czułem, że nie mam wyboru. Miałam do czynienia z noszeniem treski na głowie przez długi, długi czas, ciągnęła się i bolała, a farbowanie włosów co dwa i pół tygodnia poparzyło mi skórę głowy. Robienie tego protokołu było coraz trudniejsze. Właśnie osiągnąłem swój punkt krytyczny, a to było w sylwestra 2019 roku, więc tuż przed 2020 rokiem, tuż przed pandemią, i po prostu powiedziałem sobie, przepraszam za mój francuski, „pieprzyć to”. Po prostu musiałem zostać uwolniony.

To było takie wzmacniające doświadczenie i nie spodziewałem się, że będę się czuł tak dobrze, jak się czułem. Poczułem się wyzwolony, ponieważ kiedy masz sekret, który cię gnębi, ma to wpływ na każdy aspekt twojego życia. Za każdym razem, gdy przechodziłem obok lustra, przypominało mi to, że widzę moją skórę głowy, widzę rozszerzenia. Więc kiedy w końcu powiedziałem: „Nie chcę już się tym zajmować”. To było jak uwolnienie.

To zmieniło moje życie, nie tylko to, jak wyglądam, ale wewnętrznie po prostu dotarłem do miejsca samoakceptacji i miłości do siebie, które zaprowadziły mnie tam, gdzie jestem teraz. Jestem w tym pięknym nowym małżeństwie. Myślę, że zaczyna się od pokochania siebie bezwarunkowo. To był proces. Zajęło mi wiele lat, aby naprawdę posiąść to, kim jestem i co widzę, kiedy patrzę w lustro, i to było głębokie. To jeden z najgorszych ruchów, jakie zrobiłem w życiu. Ale to nie był wyrachowany ruch. Po prostu byłem na końcu mojej liny”.

Jak się czujesz, gdy patrzysz teraz w lustro, a kiedy byłeś w trakcie wypadania włosów?

„Och, jestem jak inna osoba. Nadal mam do czynienia z… ok, mam 53 lata, cholera. Nigdy nie będę wyglądać tak, jak 20 czy 30 lat temu. Już nigdy nie będę w rozmiarze 4, tak jak byłam 10 lat temu. W porządku, pogodziłem się z tym, że muszę pozbyć się tych ubrań, bo tego po prostu nie ma w kartach, ale jestem szczęśliwy. Jestem naprawdę w miejscu zadowolenia, uznania i wdzięczności. Mam to piękne życie domowe. Moje dzieci są dobre. Robię dobrą robotę. Naprawdę podoba mi się to, co widzę, gdy patrzę w lustro, a to wiele mówi, będąc kobietą w dzisiejszym społeczeństwie i będąc w średnim wieku”.

W jaki sposób Harklinikken pomógł odrosnąć twoim włosom?

„Jestem w pobliżu od bardzo dawna i przez lata otrzymałem wiele propozycji poparcia. Nigdy nie współpracowałem z żadnymi firmami, to pierwszy raz, a to dlatego, że ten produkt naprawdę mi pomógł. Na początku w to nie wierzyłem. Kiedy spotkałem Larsa po ogoleniu głowy, powiedział, że może mi pomóc. Próbowałem wszystkiego. Byłem dosłownie królikiem doświadczalnym — byłem na Propecii, dostawałem zastrzyki w skórę głowy, byłem na Rogaine. Próbowałem wszystkiego, co było dostępne i nic nie pomagało. Wyjaśnił ten produkt i zrobił całą analizę skóry głowy i pomyślał, że to naprawdę może mi pomóc i oto i oto.

Kiedy ogoliłem głowę dwa lata temu, nie sądziłem, że kiedykolwiek odrośnie, a teraz mam pełną głowę. Nie farbuję już włosów, nie stresuję się tym, nie nakładam doczepianych włosów i nie nagrzewam ich zbytnio – przeważnie pozwalam im wyschnąć na powietrzu. To był dla mnie przełom. Kobiety, jesteśmy tak przywiązani do naszych włosów. To była nie lada podróż, aby znaleźć się w spokojnym miejscu na tym obszarze.

Jak myślisz, dlaczego wypadanie włosów u kobiet nie jest szeroko i otwarcie dyskutowane tak, jak jest z mężczyznami?

„Myślę, że to [feels] żenujące dla kobiet. Myślę, że to wstyd. Myślę, że jesteśmy tak przywiązani do naszych włosów i to tak, jakby były częścią naszej kobiecości”.

Jak już wspomnieliśmy, stres i zmiany nawyków żywieniowych mogą prowadzić do wypadania włosów, więc jakie są rytuały samoopieki, które wykonujesz, aby się skupić?

„Codziennie wychodzę na łono natury. Mieszkam na wzgórzach w Malibu. Przeprowadziłam się tam w zeszłym roku po tym, jak zaręczyłam się i wyszłam za mąż. Lubię przebywać na łonie natury każdego ranka. Idę na dwumilową wędrówkę z moim psem i jest cicho. Nie medytuję – naprawdę powinienem. Moje spacery po górach tylko mnie ugruntowują, są takie piękne i takie ciche w dziczy. To moje szczęśliwe miejsce i przeważnie robię to samotnie. Czasem przyjedzie mój mąż, ale w większości wychodzę z psem bardzo wcześnie i to tylko czas na rekalibrację”.

Jaka jest twoja rada dla kobiet w podobnej sytuacji?

„Ogól swoją głowę. Nie, żartuję. To, co znalazłem, działa dla mnie. Nie mogę mówić za wszystkich innych. Mogę po prostu z całego serca powiedzieć, że ta marka, ten protokół, który robię z Harklinikken, ogromnie mi pomogła. Polecam wszystkim konsultację, jest ona bezpłatna, możesz to zrobić w zaciszu własnego domu, a oni powiedzą Ci, czy jesteś kandydatem, i powiedzą Ci, jeśli widzą problem ze skórą głowy .

Tak wiele z tego dotyczy zdrowia skóry głowy, niekoniecznie nawet włosów. Zaczynasz od pielęgnacji skóry głowy i mieszków włosowych, a to sprawia, że ​​włosy rosną zdrowsze. Chcę powiedzieć ludziom, którzy walczą, współczuję. Mam tyle empatii. To naprawdę trudna do przełknięcia pigułka, aby kobiety pogodziły się z faktem, że nie wyglądają tak, jak kiedyś, a ich włosy nie są takie, jakie były. Zacznę od tej firmy i zobaczę, czy mogą się przydać”.Źródło strony

Ostatnie Posty