- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessSusan Lucci o ukończeniu 75 lat, zdrowiu serca i leczeniu w gabinecie,...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Susan Lucci o ukończeniu 75 lat, zdrowiu serca i leczeniu w gabinecie, które nazywa „dobrą rzeczą”


Susan Lucci jest ukochaną gwiazdą telenoweli, nagrodzoną Emmy aktorką i New York Times autor bestsellerów. Teraz Lucci przeniosła swoją żarliwą energię na większą przyczynę — świadomość chorób serca. Jako adwokat, Lucci nawiązał współpracę z American Heart Association Go Red dla kobiet ruch, aby pomóc szerzyć świadomość i, miejmy nadzieję, ratować życie po jej własnych zdarzeniach sercowych – dwukrotnie. Lucci mówi nam, że przeprowadza się znacznie więcej badań nad chorobami serca u mężczyzn, mimo że jest to zabójca numer jeden kobiet: „Co roku zabija więcej kobiet niż wszystkie nowotwory razem wzięte”.

Trzy lata temu, po swoim pierwszym zdarzeniu sercowym, Lucci wiedziała, że ​​ma szczęście i zwróciła się do swojego publicysty z pytaniem, czy istnieje sposób, by opowiedzieć swoją historię, aby „przekazać to szczęście naprzód”. Nie rozumiała w pełni śmiertelnego ryzyka chorób serca, dopóki nie doświadczyła tego na własnej skórze. „Mogę przekazać kobietom to, czego się nauczyłam — dać sobie przyzwolenie na umieszczenie się na liście rzeczy do zrobienia, zadbać o siebie. To nie jest samolubne. To pozwala ci żyć w życiu ludzi, którzy cię kochają i których kochasz”.

Jakie objawy kardiologiczne powinny być świadome kobiet?

„Przede wszystkim kobiety powinny mieć świadomość, że czasami objawy zawału serca lub choroby serca u kobiet mogą być inne niż u mężczyzn. Czasami są takie same, ale często są różne lub występują dodatkowe objawy. Słyszałem wywiad, który nagrała pewna kobieta na temat jej objawów, i dzięki temu wiedziałem, że jestem w niebezpieczeństwie.

Czuła, że ​​słoń naciska na jej klatkę piersiową, to był najlepszy sposób, żeby to opisać, i bardzo się z tym zgadzałem. To właśnie czułem — silny nacisk na klatkę piersiową. Miałem też duszność i czułem dyskomfort promieniujący wokół mojej klatki piersiowej od przodu do tyłu. To bardzo klasyczne objawy dla kobiety. To są objawy, które odczułem trzy lata temu, kiedy dzięki działaniu na nie uniknąłem śmiertelnego zawału serca. Niedawno, zaledwie kilka tygodni temu, odczuwałem podobne objawy. Co było inne tym razem i co jest kolejnym objawem kobiety, poczułem ostry ból w szczęce”.

Niedawno skończyłaś 75 lat. Jakie to uczucie osiągnąć ten punkt odniesienia?

„To mnie zaskoczyło. To szalenie duża liczba. Przestraszyło mnie to i zszokowało mnie. Tuż przed COVIDem zrobiłem layout dla Bazar harfara to było nietknięte. Bardzo mi pochlebiało, że poproszono mnie o zrobienie tego, i trochę przestraszyłem się, że zrobię to bez retuszów w kostiumie kąpielowym na plaży. Miałem wtedy 72 lata. Więc obudziłem się i prawie skończyliśmy z COVID i nagle mam 75 lat. To szokujące.

Zawsze byłam bardzo wdzięczną osobą, ale teraz nie zamierzam zmarnować ani chwili. Nie zamierzam odkładać radości. Będę szukać śmiechu i szukać wszelkich sposobów, aby cieszyć się tym cennym darem życia, który mam.”

Wyglądasz niesamowicie! Jakie sekrety pielęgnacji skóry pomogły Ci zachować młody wygląd?

„Dziękuję Ci. Prawdopodobnie robię wiele takich samych rzeczy, jakie robimy wszyscy. Powiem, że wszyscy mamy pewną pulę genów i miałem naprawdę szczęście. Oboje moi rodzice mieli naprawdę świetną skórę. Właśnie straciłam matkę w czerwcu — miała 104 lata — miałam szczęście, że byłam z nią, kiedy zmarła, i nie miała zmarszczki na twarzy.

Ale dbam o swoją skórę, bo wiem, że miałam szczęście. Weź to tylko jeden dzień na raz. Jeśli wczoraj nie miałeś mnóstwa zmarszczek, nie będziesz miał mnóstwa zmarszczek dzisiaj. Jeśli zajmiesz się tym dzisiaj, jutro nadal będzie dobrze i może mógłbyś połączyć te wszystkie dni razem. Myślę, że to, co jesz, jest naprawdę ważne, może być bardzo pomocne nie tylko dla ogólnego stanu zdrowia, ale także dla skóry. A nawilżenie jest naprawdę ważne.

Poza tym, i nie robię z tego tajemnicy, mam naprawdę dobrego dermatologa. Idę do niej i wymeldowuję się, a w grę wchodzi trochę botoksu, i to dobrze. Moja mama była pielęgniarką i wiem, że moja mama bardzo wierzy w profilaktykę. Więc pomyślałem, ojej, patrząc w przyszłość, może mógłbym coś zrobić, aby temu zapobiec [lines] przed dzianiem się”.

Jakie wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia dałyby kobietom w wieku powyżej 60 lat?

„Poruszać się. Uprawiam pilates, ale bez względu na to, jakie ćwiczenia lub forma sportu lub cokolwiek, co lubisz robić, działa na ciebie i możesz kontynuować, rób to. Myślę, że jest to bardzo ważne z wielu powodów. Bardzo wierzę w totalne wellness. Kocham pilates, ponieważ rzeźbi ciało, i uwielbiam rezultaty, ale wspaniałym produktem ubocznym pilatesu, żałuję, że nie znałam go wcześniej, jest to, że działa odstresowująco i jest wspaniały dla uwolnienia umysłu, a to jest bardzo ważna rzecz. Stres to prawdziwa rzecz, a stres odbija się na ciałach, więc jeśli potrafisz również zadbać o swój umysł i ducha, to będzie nadal pomagać twojemu całkowitemu zdrowiu i da ci całkiem świetne wyniki. Myślę, że to sytuacja korzystna dla obu stron”.

Czy są jakieś rytuały samoopieki, które zacząłeś wraz z wiekiem, a których nie robiłeś w przeszłości?

„Nauczyłem się od mojego osobistego trenera, że ​​ważne jest, aby podchodzić do swoich mięśni na różne sposoby. Tak więc w świecie Pilates zmieniam to. Wszystko, co robię, jest poinformowane o pilates, ale prawie codziennie dodawałem ciężary, aby wzmocnić i wzmocnić górną część ciała. Teraz, w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy pracuję z ciężarami na górną część ciała, stoję na BOSU, więc jednocześnie pracuję nad równowagą. Słyszałem, że równowaga jest czymś, co wpływa na ludzi, gdy się starzeją, i chcę na to uważać i robić dla siebie tyle, ile mogę. Warto pamiętać o równowadze”.

Co kobiety powinny zrobić w ramach opieki profilaktycznej?

„Moje pierwsze zdarzenie sercowe trzy lata temu było spowodowane blokadą wapnia. Okazało się, że to historia rodziny, DNA mojego skądinąd bardzo przystojnego i wspaniałego taty, i naprawdę nic nie mogłem zrobić. Budowanie trwało tyle lat. To, co mógłbym zrobić w przyszłości i co powiedziałbym ludziom, to zadawać pytania. Bądź świadomy ich liczby. Moje liczby były dobre, ale nie wskazywały wszystkiego.

Są testy, które możesz mieć. Możesz wykonać test na tętnice szyjne i tomografię komputerową, jeśli poprosisz o to, aby zobaczyć, gdzie stoisz, gdzie są twoje tętnice i jak zdrowe jest twoje serce. Możesz o to poprosić, szczególnie jeśli wiesz, że masz historię rodzinną. Nigdy nawet nie brałem pod uwagę historii mojej rodziny. Nigdy nie miałem problemu ze zdrowiem, więc nie sądzę, żebym kiedykolwiek powiedział lekarzowi o zdrowiu serca mojego taty. Nie mogę nic zrobić z tą częścią, poza utrzymaniem zdrowia samego serca, i właśnie tam obowiązuje dobra dieta i ćwiczenia”.Źródło strony

Ostatnie Posty