- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzSylimaryna: rozwiązanie przeciwutleniające dla skóry tłustej
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Sylimaryna: rozwiązanie przeciwutleniające dla skóry tłustej


Sylimaryna ma wiele ważnych zastosowań medycznych. Omaha, dermatolog z NE Joel Schlessinger, MD, mówi, że jest korzystny w różnych zastosowaniach terapeutycznych, w tym w detoksykacji wątroby, wspieraniu zdrowia kości i pobudzaniu laktacji u młodych matek. Jednak produkt uboczny ostropestu plamistego może również przynieść korzyści Twojej skórze. Wskazówka: świetnie nadaje się do cery tłustej, skłonnej do trądziku.

Co to jest sylimaryna?

Silymarin ma szeroki zakres zastosowań, dzięki czemu stała się popularna wśród innowacyjnych marek do pielęgnacji skóry, takich jak SkinCeuticals i PCA Skin. Dermatolog z Nowego Jorku Michele Anzilotti, MD kto ma SkinCeuticals SkinLab Partnerstwo w swojej praktyce wyjaśnia, że ​​sylimaryna „jest silnym przeciwutleniaczem pochodzenia roślinnego pochodzącym z ostropestu plamistego, który pomaga zapobiegać utlenianiu oleju i zapewnia ochronę antyoksydacyjną przed wolnymi rodnikami”. Jednak to nie wszystko — może również rozwiązać wiele problemów skórnych. „To, co sprawia, że ​​sylimaryna jest tak korzystna, to jej uniwersalna zdolność do rozwiązywania i korygowania wielu schorzeń skóry” – mówi dr Schlesinger.

To przeciwutleniacz

„Przede wszystkim wykazano, że sylimaryna ma silne właściwości antyoksydacyjne – niektórzy uważają, że jest nawet silniejsza niż witamina E” – mówi dr Schlesinger. Wysokie właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne sylimaryny pomagają zmniejszyć stan zapalny wywołany promieniowaniem słonecznym UV i stres oksydacyjny, które przyczyniają się do oznak fotostarzenia i niektórych nowotworów skóry, w tym czerniaka.

Działa przeciwzapalnie

Jak wspomniano, sylimaryna ma również właściwości przeciwzapalne, które mogą być świetne do łagodzenia wyprysków. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że jest również idealnym składnikiem produktów pozabiegowych, które pomagają leczyć skórę.

Świetnie nadaje się do skóry tłustej lub trądzikowej

Sylimaryna jest najbardziej znana ze swojej zdolności do regulowania produkcji ropy, mówi dr Anzilotti. „Badania z użyciem sylimaryny w pielęgnacji skóry wykazują zmniejszenie przetłuszczania się, wyrafinowaną strukturę skóry oraz poprawę jasności skóry, drobnych zmarszczek i ogólnego wyglądu”.

Może poprawić przebarwienia i rozmiar melasmy

Jeśli cierpisz na przebarwienia lub melasma, sylimaryna może być składnikiem, którego Ci brakowało. Dr Schlesinger zauważa, że: badanie 2018 odkryli, że sylimaryna pomogła zapobiegać produkcji melaniny bez wpływu na komórki skóry, w przeciwieństwie do hydrochinonu. Oznacza to, że „Twoja skóra uzyskuje takie same korzyści bez negatywnych skutków ubocznych”, wyjaśnia.

Produkty zawierające sylimarynę

Dr Anzilotti mówi, że osobiście używa SkinCeuticals Sylimaryna CF (166 USD) codziennie i konsekwentnie poleca ją swoim pacjentom, którzy są przetłuszczeni i mają skłonność do wyprysków. To „idealne rozwiązanie, ponieważ zapewnia ochronę przed agresorami środowiskowymi, jednocześnie redukując przetłuszczanie się skóry”. Dr Schlesinger poleca również to „pierwsze w swoim rodzaju serum przeciwutleniające dla skóry tłustej”.

W przypadku profesjonalnego leczenia melasma dr Schlesinger zaleca stosowanie PCA Skin C&E Advanced (125 dolarów). „Wykorzystuje 1% sylimaryny w połączeniu z innymi silnymi przeciwutleniaczami, takimi jak witaminy C, E i heksylorezorcynol, aby rozjaśnić obszary przebarwień”. On również poleca NassifMD Dermaceuticals Quickfix Maska liftingująca do twarzy i szyi (55 USD), PCA Skin Resveratrol Restorative Complex (120 USD) i SkinCeuticals balsam pod oczy (82 USD).Źródło strony

Ostatnie Posty