- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaCiałoTak naprawdę trwają implanty piersi według chirurga plastycznego
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Tak naprawdę trwają implanty piersi według chirurga plastycznego


Dla nowojorskiego chirurga plastycznego Daniela Y. Mamana, MD, przeprowadzanie operacji powiększania piersi jest „zarówno sztuką, jak i nauką”. Od tego, jaki rozmiar jest właściwy do tego odwiecznego pytania, jak długo trzeba je wymienić, to największe mity dotyczące historii operacji najlepszy lekarz chce się wyprostować.

Jak myślisz, jaki jest największy mit dotyczący powiększania piersi?

„To powszechny mit, że implanty piersi należy wymieniać co 10 lat. To nie jest prawda. Po dziesięciu latach spontaniczna awaria implantu wzrasta o około 1 procent rocznie. Okres trwałości implantów jest nieznany i różni się w zależności od osoby. Przewidywany zakres to od 10 do 25 lat. Jeśli estetyka piersi uległa zmianie z powodu starzenia się, karmienia piersią, ciąży lub zmian osobistych pragnień, dobrym pomysłem może być wykonanie zabiegu rewizyjnego i skorzystanie z możliwości wymiany implantów. W przypadku braku jakichkolwiek problemów doradzę zalecenia dotyczące wymiany implantów, w tym pilność i optymalny czas. Każdy z trzech producentów implantów zatwierdzonych przez FDA oferuje pewien stopień gwarancji na pęknięcie implantu”.

Czy w ciągu ostatniego roku zauważyłaś zmianę w tym, czego kobiety szukają, jeśli chodzi o zabiegi powiększania piersi?

„Większość pacjentek w mojej praktyce dąży do powrotu do stanu wyjściowego sprzed ciąży, a nie do zauważalnego zwiększenia rozmiaru piersi. Duża część mojej praktyki skupia się na rewizji zabiegów powiększania piersi wykonywanych wcześniej w innych miejscach, poprzez zmniejszenie rozmiaru do bardziej odpowiedniego implantu o naturalnej wielkości”.

Czy są jakieś „trendy” w powiększaniu piersi, które widzisz w swojej praktyce, które są specyficzne dla regionu lub które Twoim zdaniem są specyficzne dla Nowego Jorku?

„Trend to mniejsze, dyskretne implanty piersi. Wykonuję szczegółowe pomiary piersi, aby mieć pewność, że implant piersiowy idealnie pasuje do Twojej klatki piersiowej. Po ustaleniu prawidłowych wymiarów implantu podam zakres trzech rozmiarów, który da Ci wynik w naturalnym zakresie. Następnie założę rozmiary i usiądę podczas zabiegu i zobaczę, który pasuje i wygląda najlepiej. Jeśli dwa rozmiary dobrze pasują, wybiorę ten w oparciu o wskazówki, które przekazałeś mi przed operacją. Pacjenci często mówią: „proszę założyć największy implant, który dobrze pasuje i wygląda naturalnie”. Jeśli pacjentka określi, że chce najmniejszego implantu, wybiorę implant, który odpowiednio obejmuje ścianę klatki piersiowej, respektuje odpowiednie granice piersi, ale ma najmniejszą objętość.

Implanty są zamawiane indywidualnie dla każdego pacjenta, nie tylko w oparciu o rozmiar, ale także rzut implantu, kohezję/lepkość żelu, ciśnienie wypełnienia implantu, kształt implantu, teksturę i producenta. Każda z tych zmiennych odgrywa kluczową rolę w mojej zdolności do zapewnienia Ci najbardziej naturalnie wyglądającego powiększania piersi.

Nie zgodzę się na wstawienie implantów, które są za duże i wyglądają bardzo nienaturalnie. Pacjenci, którzy chcą dużych, nienaturalnie wyglądających powiększenia piersi, zostaną skierowani do innego chirurga”.

Jaka jest twoja najważniejsza rada, której udzieliłabyś potencjalnej pacjentce rozważającej powiększenie piersi?

„Ponieważ operacja wszczepiania implantów piersi jest bardzo powszechna, robi to prawie każdy chirurg plastyczny. Kluczem do znalezienia odpowiedniego chirurga jest przejrzenie referencji chirurga, obejrzenie jego galerii przed i po, upewnienie się, że wykona dużą ilość powiększenia piersi i, co bardzo ważne, upewnienie się, że podoba Ci się estetyka jego wyników. Nie każdy chirurg/artysta jest taki sam. Im więcej zdjęć przyjrzysz się, tym lepiej będziesz mieć poczucie, jakie preferencje chirurg ocenia w zakresie ułożenia sutków, rozmiaru sutków, kształtu piersi, rozmiaru piersi w stosunku do proporcji ciała itp.”

.Źródło strony

Ostatnie Posty