- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessTak, wdychanie sprayu do opalania nosa to coś
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Tak, wdychanie sprayu do opalania nosa to coś


Pamiętasz, jak nasi rodzice mówili: „Gdyby wszyscy inni zeskoczyli z mostu, czy ty?” Najnowszy trend w opalaniu sprawia, że ​​mówimy to samo — i zaufaj nam — nikt nigdy nie chce brzmieć jak niezadowolony rodzic. Jednak obserwowanie, jak ludzie wciągają spray do nosa tylko po to, by się opalić, skłania nas do powiedzenia: „Nie rób tego!”

Trend, o którym mowa, polega na wdychaniu sprayu do opalania do nosa, aby poprawić kolor skóry, ale eksperci od pielęgnacji skóry, z którymi rozmawialiśmy, jednoznacznie powiedzieli, że to duże nie, ponieważ taka praktyka może być szkodliwa dla zdrowia. Wirusowa wskazówka dotycząca urody krąży w mediach społecznościowych, jednak główny składnik wielu przyspieszaczy opalania do nosa, melanotan, jest zakazany w kilku krajach, w tym w USA

„Problem z tym sprayem do opalania do nosa z melanotanem polega na tym, że po pierwsze, wdycha i spożywa substancję chemiczną, która jest całkowicie nieuregulowana” – mówi Bloomfield Hills, dermatolog z MI Linda C. Honet, MD. „Suplementy, witaminy i kosmetyki są testowane i weryfikowane wyłącznie według uznania ich firmy lub firmy, która jest ich właścicielem. Ani rząd federalny, ani FDA nie mają żadnej zachęty, interesu i / lub prawa dyktującego, prowadzącego lub regulującego bezpieczeństwo i skuteczność tych potencjalnie szkodliwych substancji, bez względu na to, jak nieszkodliwe mogą się one wydawać na powierzchni.

Saddle Brook, dermatolog z NJ, dr Fredric Haberman, zgadza się z tym i mówi, że skutki uboczne, które obejmują nudności, zaczerwienienie i podwyższone ciśnienie krwi, nie są warte ryzyka tylko przy odrobinie dodania koloru. „Składniki są mieszane z niebezpiecznymi chemikaliami, które mogą się znacznie różnić w zależności od produktu” – mówi. „Wdychanie tego roztworu powoduje, że przemieszcza się on przez błony śluzowe, co może uszkadzać narządy wewnętrzne”.

Chociaż możesz być w stanie osiągnąć ciemniejszy odcień skóry poprzez wdychanie melanotanu, długoterminowe efekty nie są znane, a eksperci od skóry, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli, że nie wiadomo, czy dalsze skutki uboczne będą wykrywalne lata lub dekady później. „W sumie opryskiwanie nosa melanotanem może być w najlepszym razie nieszkodliwe, ale w rzeczywistości może być niezwykle niebezpieczne i szkodliwe w najgorszym” – dodaje dr Honet. „Czy naprawdę warto ryzykować piękną opaleniznę? Nie sądzę. Opalenizna w sprayu i bronzery to nadal najbezpieczniejsze opcje.”Źródło strony

Ostatnie Posty