- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaWellnessTen objaw COVID-19 na skórze, ustach i paznokciach oznacza, że ​​potrzebujesz pomocy...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Ten objaw COVID-19 na skórze, ustach i paznokciach oznacza, że ​​potrzebujesz pomocy w nagłych wypadkach


Szczep Omicron COVID-19 szybko stał się dominującym wariantem wirusa. Objawy nieznacznie ewoluowały wraz z pojawieniem się różnych wariantów. Oprócz typowych objawów, Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wcześniej ostrzegały ludzi, aby uważali na zmiany w ustach, skórze i łożyskach paznokci.

Według CDC, typowe objawy COVID-19 obejmują gorączkę, dreszcze, kaszel, trudności w oddychaniu, zmęczenie, bóle, nudności, wymioty, ból gardła, ból głowy i przekrwienie. Jednak CDC zauważa, że ​​Twoja skóra może dać Ci znak, że musisz szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach, ponieważ Twoja sprawa staje się coraz poważniejsza.

CDC poinformowało, że jeśli Twoja skóra, usta lub łożysko paznokcia wydają się blade, szare lub niebieskie, w zależności od odcienia skóry, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Ta zmiana koloru może być oznaką braku tlenu we krwi.

Delray Beach, dermatolog z Florydy, dr Janet Allenby, powiedziała, że ​​wraz z ewolucją wirusa nastąpiła zmiana w objawach COVID-19 dotyczących ust, paznokci, skóry i włosów. Zauważyła, że ​​COVID-19 był na początku bardzo unaczyniony, a ludzie doświadczali odmrożeń, co wygląda jak fioletowe siniaki. „Teraz przechodzimy bardziej do normalnych, prawie grypopodobnych objawów, które mają ludzie”.

Kosmetycznie dr Allenby powiedziała, że ​​widziała pacjentów, którzy mieli COVID-19, doświadczając „dziwnych reakcji” na wypełniacze i nici. „To po prostu przypadkowe, dzieje się tak znienacka, i wygląda na to, że ich układ odpornościowy podnosi się i staje się bardziej utajoną reakcją”.

Dodała, że ​​obserwuje wzrost pacjentów z wypadaniem włosów i słabszymi, wolniej rosnącymi paznokciami. „Myślę, że w miarę upływu czasu normalne reakcje organizmu na wszelkie choroby to wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, powolny wzrost i myślę, że zobaczymy tego wiele”. Jednak dr Allenby jest optymistą, że te problemy nie będą występować tak często w przypadku nowszych, lżejszych odmian. Ponieważ wirus nadal mutuje, dr Allenby poradził, abyśmy nadal „obserwowali wszystko, co dziwne”.Źródło strony

Ostatnie Posty