- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryTo są najlepsze i najgorsze stany zdrowia skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

To są najlepsze i najgorsze stany zdrowia skóry


Dowiedzieliśmy się o wpływie zanieczyszczeń na skórę iw rezultacie branża stworzyła zupełnie nową kategorię produktów, aby im zapobiegać i leczyć. Dowiedzieliśmy się również o innych szkodliwych wpływach na jakość powietrza, takich jak dym z pożarów, który negatywnie wpływa na skórę, a teraz jest też na to produkt. Jednak nawet niegroźne czynniki, takie jak wilgotność, odgrywają znaczącą rolę w zdrowiu skóry, dlatego region i klimat, w którym żyjemy, są tak ważne przy wyborze formuł, które uwzględniamy w naszych codziennych schematach produktów.

No7 Beauty przyjrzało się bliżej danym, aby dowiedzieć się, które stany są najlepsze, a które najgorsze dla naszej skóry, w oparciu o jakość powietrza, poziom wilgotności i ekspozycję na światło słoneczne. Oto, co odkryła, co może Cię zaskoczyć.

Najlepsze

w nauka, zespół No7 Beauty ocenił każdy stan na 135, aby określić, które są najlepsze dla zdrowia skóry (niższe wyniki oznaczają lepsze dla skóry). Na szczycie listy znajduje się Montana z 22 punktami dzięki idealnemu poziomowi wilgotności — jej średnia roczna temperatura wynosi tylko 42,7 stopnia — dobrej jakości powietrza i najmniejszej ekspozycji na słońce. Dakota Północna zajmuje drugie miejsce z wynikiem 26, a pierwszą piątkę zamykają Minnesota (30 punktów), Iowa (30 punktów) i Nebraska (40 punktów).

„Optymalna temperatura otoczenia dla skóry – i dla ludzkiego ciała – wynosi około 64,4 do 71,6 stopni Fahrenheita” – mówi dr Mike Bell, szef badań naukowych w No7 Beauty. „Pozwala to na optymalną wymianę ciepła między ciałem – przy 98,6 stopnia – a otoczeniem”. Wilgotność obliczono, biorąc średnie procenty wilgotności w każdym stanie od rana i wieczora i uszeregowując stany w kolejności najbliższej średniej 65 procent. Według No7 „wilgotność odnosi się do wilgoci (lub jej braku) w powietrzu, a nadmierna wilgotność powoduje otwieranie się porów, czyniąc je podatnymi na brud, olej i alergeny, które mogą wywoływać trądzik, wypryski skórne, egzemę i alergie. reakcje”. Jednak zbyt mała wilgotność może wysuszać skórę — Nevada uzyskała najlepsze wyniki za idealne warunki wilgotności; Luizjana została uznana za najbardziej suchy, najmniej wilgotny stan.

Najgorsze

Co zaskakujące, analiza wykazała, że ​​Zachodnia Wirginia ma najgorsze warunki środowiskowe dla zdrowia skóry, zdobywając aż 134 punkty na 135. Pomimo stosunkowo łagodnych temperatur przez cały rok (około 52 stopnie), uzyskała słabe wyniki na całym świecie. Ohio (125), Indiana (114), Kalifornia (111) i Georgia (111) uzupełniają pierwszą piątkę w „najgorszej” kategorii, a kto by pomyślał, że te dwie ostatnie otrzymają ten sam wynik, ale będą tak bardzo różne? Okazuje się, że Georgia ma fatalną jakość powietrza – gorszą niż Kalifornia, w co trudno uwierzyć – ale niższy poziom wilgotności i nasłonecznienia.

Arizona znalazła się niżej, niż sobie wyobrażaliśmy, na 40 miejscu z 50 stanów, ponieważ jest to stan o największej ekspozycji na słońce. „Do odpowiedniej produkcji witaminy D potrzebne są tylko niewielkie ilości ekspozycji na słońce, więc im więcej ekspozycji na słońce w ciągu roku, tym większe ryzyko uszkodzenia skóry i raka skóry — jeśli skóra nie jest chroniona bez SPF”, mówi dr Bell .

Utah spadło na sam dół listy poziomów jakości powietrza, zdobywając maksymalnie 50 punktów w tej kategorii. Według Departamentu Jakości Środowiska Utah, powodem tego jest połączenie topografii stanu, wzorców pogodowych w regionie i emisji. Z drugiej strony Hawaje mają najlepszy poziom jakości powietrza (nie ma tam wielkiego szoku!), zdobywając tylko jeden punkt w tej kategorii (najniższy oznacza najlepszy).Źródło strony

Ostatnie Posty