- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaWellness i SpaFitnessTrendy fitness, które przejmą kontrolę w 2022 r.
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Trendy fitness, które przejmą kontrolę w 2022 r.


W 2020 i 2021 r. trendy fitness zmieniły się z treningów skupionych na zajęciach i czasu na siłowni na całkowicie wirtualną scenę. Podczas gdy życie zaczyna nieco się poprawiać, widzimy mieszankę preferencji treningowych, a aplikacja fitness ClassPass opublikowała dziś raport przewidujący, co na horyzoncie czeka scenę treningową w 2022 roku.

Chociaż rok temu nigdy nie mogliśmy tego przewidzieć, w lipcu 2021 r. zadzwonił najwięcej rezerwacji na osobiste zajęcia fitness, a rezerwacje wzrosły o 10 procent od czasu przed pandemią. Zajęcia, które ludzie biorą udział w 2021 r., obejmują gamę, przy czym najlepszym treningiem jest trening siłowy, a drugimi są joga i jazda na rowerze. Po raz pierwszy zajęcia taneczne znalazły się również wśród 10 najpopularniejszych rezerwacji roku.

Dodatkowo trening o 17:30 powraca, gdy ludzie wracają do biura. Według raportu 57 procent profesjonalistów prawdopodobnie zatrzyma się w studiach fitness w dni, w których wracają z biura do domu. Podczas dni „WFH” trening w porze lunchu jest nadal popularny, a 15 procent profesjonalistów wykorzystuje przerwy na lunch jako chwilę na odpoczynek i pocenie się. Co zaskakujące, średni czas treningu w 2021 roku wyniósł 60 minut.

Ponieważ 1 na 4 profesjonalistów planuje wrócić do biura w 2022 roku, trening w środku dojazdów ponownie zajmie swoje miejsce. Ale wielu z nas również zostaje w domu i częściej odwiedzamy studia fitness. Mówiąc konkretnie, ponad 70 procent profesjonalistów zatrzymuje się w studiach fitness w dni, w których pracują w domu. Jednak fitness cyfrowy nadal będzie popularny, ponieważ ludzie dwukrotnie częściej ćwiczą z wykorzystaniem opcji cyfrowych w dni, w których pracują w domu.

Nie masz motywacji do obu? W ciągu ostatnich trzech miesięcy 58 procent ludzi spotkało przyjaciela na osobistym treningu, a 22 procent wykonało trening cyfrowy z przyjacielem. Dane ClassPass pokazują, że osoby, które ćwiczą z przyjacielem podczas pierwszego miesiąca aktywności fizycznej, są w rzeczywistości o 45 procent bardziej skłonne do kontynuowania nowej rutyny treningowej. Ci, którzy ćwiczą z przyjaciółmi, są również o 63 procent bardziej skłonni do zachowania rutyny przez 12 miesięcy lub dłużej.

Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś już w rytmie, czy potrzebujesz kumpla, aby pobudzić motywację, dzisiejsze czasy pozwalają na większą elastyczność w świecie treningu, co oznacza, że ​​nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie rutyny fitness niż teraz.

.Źródło strony

Ostatnie Posty