- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzWszystko, co musisz wiedzieć o ceramidach — w tym najlepsze produkty do...
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Wszystko, co musisz wiedzieć o ceramidach — w tym najlepsze produkty do użycia


Nic dziwnego, ale trendy w składnikach do pielęgnacji skóry pojawiają się i znikają – oczywiście z kilkoma wyjątkami. Wiemy, że prawdopodobnie już wiesz o korzyściach płynących z najczęściej omawianych składników pielęgnujących skórę, takich jak witamina C, retinol i kwas hialuronowy. Ale jest jeszcze jeden ważny składnik, który powinien być na twoim radarze: ceramidy.

Ten składnik Rockstar ma wiele zalet, z których mogą skorzystać wszystkie rodzaje skóry, co czyni go niezbędnym dla każdego, kto chce usprawnić swoją rutynową pielęgnację skóry w domu. Dlatego dla tych, którzy nie są świadomi zalet tego składnika, postanowiliśmy skontaktować się z nowojorską dermatolog Julie Russak, MD, aby odpowiedzieć na wszystkie nasze pilne pytania.

Po pierwsze, czym są ceramidy?

Ceramidy są głównymi składnikami bariery przepuszczalności skóry. „Pomyśl o ceramidach jako kleju między cegłami w zaprawie murarskiej” – mówi dr Russak. „Ceramidy utrzymują integralność skóry, regulują utratę wody, [and] biorą udział w odporności, utrzymując alergeny z dala od skóry.”

Tłumaczenie: Ceramidy działają, aby utrzymać nienaruszoną warstwę ochronną skóry. Jeśli ta bariera jest zdrowa i kompletna, może lepiej zatrzymywać wilgoć, zapobiegać uszkodzeniom środowiska, zwalczać oznaki starzenia, a nawet zapobiegać rozwojowi niektórych chorób skóry. „Wykazano, że niedobory i zmiany w strukturze lub funkcji ceramidów prowadzą do pewnych chorób skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca i kseroza” – wyjaśnia dr Russak.

Kto skorzystałby na stosowaniu ceramidów?

Według dr Russaka każdy powinien włączać ceramidy do swojej rutyny. „Naprawa własnej bariery skórnej jest funkcją ceramidów, dlatego produkty zawierające ceramidy mogą skorzystać na wszystkich rodzajach skóry i jej schorzeniach” – wyjaśnia dr Russak.

To powiedziawszy, osoby z suchą skórą często mogą najwięcej skorzystać z tego składnika dzięki jego zdolnościom zwiększania nawilżenia. Ponieważ suchość jest często spowodowana uszkodzoną barierą skórną, uzupełnienie ceramidów w naskórku przywróci barierę i pomoże zapobiec utracie wody.

Jakie produkty zawierające ceramidy polecacie?

Na szczęście na rynku jest mnóstwo produktów na bazie ceramidów. Popularną opcją jest CeraVe krem ​​nawilżającyktóry zawiera trzy niezbędne ceramidy i kwas hialuronowy, które skutecznie nawilżają i odbudowują skórę.

Innym łatwym sposobem na zbudowanie rutyny wzmocnionej ceramidami jest włączenie CeraVe nawilżający płyn do demakijażu do codziennego cyklu prania. Jest nasycony budującymi barierę ceramidami i wypełniającym kwasem hialuronowym, które zapewniają delikatne, wspierające skórę oczyszczanie.

Najważniejsze!

Ponieważ ceramidy są odpowiedzialne za utrzymanie gładkiej, elastycznej i nawilżonej skóry, z pewnością jest to dobry pomysł na każdy zacząć włączać je do swojej rutyny. A dzięki naszym polecanym produktom CeraVe dostępnym w lokalnych drogeriach, nie będziesz musiał nawet rozbijać banku, kupując je. Porozmawiaj o wygranej.Źródło strony

Ostatnie Posty