- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryWszystko, co należy wiedzieć o rozjaśnianiu heksylorezorcynolu w pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Wszystko, co należy wiedzieć o rozjaśnianiu heksylorezorcynolu w pielęgnacji skóry


Kiedy składnik jest trochę skręcanym językiem, może być odpychający. Możesz nam jednak zaufać, gdy mówimy, że heksylorezorcynol Ci nie zaszkodzi. Zamiast tego poprawi Twoją skórę na wielu poziomach. Aby Ci to udowodnić, poprosiliśmy ekspertów, aby wyjaśnili, co ten adaptowalny składnik robi, gdy jest włączony do pielęgnacji skóry.

Co to jest heksylorezorcynol?

Heksylorezorcynol jest rodzajem lipidu fenolowego, który znajduje się w pełnoziarnistej pszenicy i żyto i jest tradycyjnie stosowany jako środek antyseptyczny i znieczulający w płynach do płukania ust i pastylkach do ssania na gardło, mówi nowojorski dermatolog Marina Peredo, MD. Dodaje, że jest również stosowany w leczeniu drobnych skaleczeń, zadrapań i infekcji skóry.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, jest najbardziej znany jako „przeciwstarzeniowy, antyglikacyjny środek, który rozjaśnia i promuje równomierny koloryt skóry, jednocześnie redukując przebarwienia w przyszłości”, mówi dr Lia Arvanitidou, globalna wiceprezes ds. badań i badań Colgate-Palmolive. rozwój dla firm zajmujących się zdrowiem skóry. Dodatkowe korzyści obejmują ochronę DNA i właściwości przeciwzapalne, zauważa dr Arvanitidou.

1
/
5

Działa przeciwutleniająco i ściągająco

Dr Peredo mówi, że przeciwutleniacze zawarte w heksylorezorcynolu pomagają neutralizować wolne rodniki. Działanie przeciwutleniające i ściągające pomaga wyrównać koloryt skóry i rozjaśnić cerę. „W połączeniu z innymi składnikami rozjaśniającymi, takimi jak niacynamid, heksylorezorcynol ma silniejsze i trwałe efekty” – zauważa dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill.

Obrazy Getty

2
/
5

Może rozjaśnić ciemne plamy

W pielęgnacji skóry heksylorezorcynol jest znany jako „środek przeciw brązowieniu”, według dr Longwill. Może pomóc w rozjaśnieniu ciemnych plam, aby promować bardziej równomierny koloryt skóry, wyjaśnia dr Peredo. Zwalczanie przebarwień może być największym powodem do sławy heksylorezorcynolu. Heksylorezorcynol rozjaśnia skórę poprzez „modulowanie wielu miejsc na szlaku melanogenezy” – wyjaśnia dr Arvanitidou.

Obrazy Getty

3
/
5

Może zwalczać oznaki starzenia

Heksylrezorcynol może pomóc w walce z oznakami starzenia, takimi jak drobne linie i zmarszczki, mówi dr Longwill. Ponadto dr Arvanitidou zauważa, że ​​składnik pobudza produkcję kolagenu, który pomaga wygładzić drobne zmarszczki i nadaje skórze młodszy wygląd.

Getty Images / Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

4
/
5

Może chronić przed uszkodzeniami słonecznymi

Wszyscy moglibyśmy skorzystać z dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej. Dr Arvanitidou mówi, że heksylorezorcynol pomaga chronić przed uszkodzeniami słonecznymi. Według dr Peredo może wzmocnić ochronę zarówno przed promieniami UVB, jak i UVA.

Obrazy Getty

5
/
5

Poprawia barierę skóry

Według dr Arvanitidou i dr Peredo wszechstronnie utalentowany składnik może pomóc wzmocnić barierę skórną. Kiedy bariera skórna jest silniejsza, lepiej jest odpierać zewnętrzne agresory, takie jak zanieczyszczenia i ekspozycja na słońce.

Obrazy Getty

Produkty z heksylorezorcynolem do wypróbowania

Jeśli wszystkie te korzyści sprawiły, że spróbowałeś heksylorezorcynolu, mamy dla Ciebie kilka rekomendacji produktów. Zarówno dr Longwill, jak i dr Peredo polecają Zaawansowane skórki PCA C & E (125 dolarów). „To świetna kuracja zawierająca heksylorezorcynol” – mówi dr Peredo. „Pomaga zmniejszyć widoczność ciemnych plam i oznak starzenia. Koi również skórę i jest dobry dla wszystkich rodzajów skóry.” Dr Arvanitidou mówi Zabieg intensywnie rozjaśniający skórę PCA (115 USD) i PCA Skin Retinol Zabieg dla skóry wrażliwej (115 USD) to również świetne produkty z heksylorezorcynolem. Skinbetter równomierne serum korygujące ton (150 USD) to kolejny produkt, który warto sprawdzić.Źródło strony

Ostatnie Posty