- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryZabiegi w gabinecie, których należy unikać, jeśli masz melasmę
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Zabiegi w gabinecie, których należy unikać, jeśli masz melasmę


„Melasma jest trudna do kontrolowania i najczęściej przypisywana jest podczerwonemu, ultrafioletowemu lub innym formom promieniowania i hormonom” – mówi Beverly Hills, dermatolog z Kalifornii, Ava Shamban, MD. „Często nasilają się zaostrzeniami spowodowanymi ekspozycją na słońce lub stresem i podwyższeniem hormonów stresu”.

Jak powiedział dr Shamban, zapytaj dowolnego dermatologa, a powie Ci, że jest to jeden z najtrudniejszych do leczenia schorzeń skóry, ale nie powinno to powstrzymywać Cię przed czerpaniem wszystkich korzyści z zabiegów estetycznych, Jeśli wiesz, które nie pogorszą przebarwień. Są to zabiegi, które eksperci zalecają, aby unikać (lub postępować ostrożnie), jeśli masz melasma.

Zabiegi o częstotliwości radiowej (oparte na cieple)

„Wszystko, co wiąże się z ciepłem, powinno być używane z najwyższą ostrożnością przez osoby cierpiące na melasma, ponieważ ciepło stymuluje melanocyty do produkcji melaniny” – mówi dermatolog z Dallas, Rebecca Marcus, MD. „Podczas gdy lasery mogą być potencjalnie używane do redukcji lub eliminacji pigmentu w melasmie, nawrót często pojawia się kilka miesięcy później. Ryzyko nawrotu można zmniejszyć, poddając skórę wstępnemu leczeniu inhibitorem tyrozynazy, takim jak hydrochinon, oraz stosując agresywną kurację antypigmentową po zabiegach pielęgnacyjnych”.

„Jeśli stosuje się mikronakłuwanie o częstotliwości radiowej, operator musi upewnić się, że używa właściwych ustawień, aby uniknąć nagrzewania górnych warstw skóry”, mówi Tak więc, najważniejsze jest to, że wszystkie zabiegi w melasmie muszą być wykonywane bardzo ostrożnie przez doświadczonego operatora i towarzyszą mu odpowiednie schematy opieki przed i po.

Większość laserów nieablacyjnych i ablacyjnych (oraz IPL)

„Zabiegi te opierają się na idei elektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu pigmentowanych komórek, w których dendryty zawierają więcej komórek melanocytów” – wyjaśnia dr Shamban. „Jednak w odpowiedzi może nastąpić niekorzystne zapalenie warstwy podstawowej, które może spowodować nawrót repigmentacji, plamistą depigmentację lub przebarwienia pozapalne (PIH). Dlatego większość nieablacyjnych lub ablacyjnych laserów frakcyjnych, zabiegi IPL i lasery Q-switched to te, których nie zalecamy dla większości populacji pacjentów z melasma”.

Istnieje kilka frakcyjnych nieablacyjnych terapii laserowych 1550/1540 nm, które dają obiecujące wyniki i są zatwierdzone przez FDA do leczenia melasma. „Ale, z powodów podanych powyżej, jest on starannie przemyślany i włączony przy niższych fluencjach i zakresie tylko najkrótszych impulsów zmiennych. Można również zalecić wstępne leczenie skóry środkami miejscowymi, takimi jak Cyspera lub hydrochinon [four to six weeks] i testy laserowe przed pełnym leczeniem, szczególnie u pacjentów z kolorową skórą lub z historią PIH, aby zobaczyć indywidualną odpowiedź.

Nanuet, nowojorski dermatolog Heidi Waldorf, MD, mówi: „Chociaż Fraxel i inne lasery były z powodzeniem stosowane do zmniejszania melasma, z mojego doświadczenia wynika, że ​​częściej go pogarszają niż poprawiają. Użyję delikatnego lasera o niskiej temperaturze, takiego jak Clear + Brilliant, ale tylko wtedy, gdy pacjent stosuje już leczenie miejscowe w celu zmniejszenia przebarwień i stosuje czujną ochronę przeciwsłoneczną”.

Microneedling (bez częstotliwości radiowej)

„Chociaż mikronakłuwanie jest reklamowane jako bezpieczne dla melasmy, nic nie jest w 100 procentach i widziałem przebarwienia pozapalne, a także ciemnienie melasmy po mikronakłuwaniu” – mówi dr Waldorf. W przypadku mikronakłuwania i dowolnego z wymienionych powyżej zabiegów, zawsze najlepiej jest przeprowadzić badania, aby znaleźć wykwalifikowanego dostawcę i upewnić się, że masz konsultację przed zarezerwowaniem wizyty, aby można było zbadać konkretny przypadek melasmy.Źródło strony

Ostatnie Posty