- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryZałożycielka Paula's Choice, Paula Begoun, obala 7 mitów dotyczących pielęgnacji skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Założycielka Paula’s Choice, Paula Begoun, obala 7 mitów dotyczących pielęgnacji skóry


Paula Begoun, założycielka Paula’s Choice, ma długą historię badania pielęgnacji skóry za pomocą produktów i książek, które to potwierdzają. W związku z tym Begoun jest szczera, jeśli chodzi o to, co jej zdaniem nie jest prawdziwe w pielęgnacji skóry. Podczas niedawnego obalającego mit wydarzenia na żywo w Zoom, Begoun odniosła się do niektórych mitów, które uważa za najbardziej przerażające, i odpowiedziała na pytania widzów. Zdziwisz się, co podważa Begoun.

1
/
7

Mit: Masowanie skóry jest na to dobre.

Begoun mówi, że zbyt często mówi się, że masowanie pod kątem pomaga podnieść skórę lub że masowanie pomaga składnikom lepiej wchłaniać się w skórę, ale mówi, że to nieprawda. „Jeśli widzisz, że skóra się porusza, zwiotczasz ją” – mówi Begoun. „Pomyśl o włóknach elastyny ​​i skórze jako elastycznych… Kiedy je pociągasz, odbijają się, prawda? Ale jeśli nadal je pociągasz, w końcu się rozciągają i ostatecznie pękają”.

2
/
7

Mit: Musisz zmieniać swoje produkty sezonowo.

Ten powszechny mit jest szczególnie powszechny w obszarach, w których występują cztery pory roku, ale Begoun mówi, że musisz zmienić swoje produkty tylko wtedy, gdy zmieni się Twoja skóra. Zauważa, że ​​jeśli twoja skóra się przesunie, na przykład, stanie się bardziej sucha — powinieneś zamienić tylko jeden produkt zamiast całego schematu.

Obrazy Getty

3
/
7

Mit: Im mniej produktów używasz, tym lepiej.

Niektórzy twierdzą, że im mniej produktów używasz, tym lepiej dla twojej skóry, ale Begoun mówi, że to zależy od twojej skóry. Zauważa, że ​​jeśli masz trądzik, trądzik różowaty, zmarszczki, tłustą cerę, rozszerzone pory lub jakiekolwiek skomplikowane problemy pielęgnacyjne, jeden lub dwa produkty tego nie rozwiążą. Jeśli starasz się, aby Twoje produkty były zbyt minimalne, „w końcu nie będziesz zajmować się swoimi problemami”, dodaje Begoun.

Obrazy Getty

4
/
7

Mit: Zbyt wiele składników aktywnych osłabia barierę skórną.

Begoun mówi, że twoja skóra „jest głodna wspaniałych składników, których już nie wytwarza”. Dodaje, że zadaniem formulatorów jest przywracanie skórze tego, czego skóra nie jest w stanie sama rozwinąć. Begoun zauważa, że ​​zbyt wiele z tych aktywnych składników nie jest szkodliwych, chyba że masz alergię.

Obrazy Getty

5
/
7

Mit: Twoja skóra przestaje być tłusta wraz z wiekiem.

„Mam prawie 70 lat i uwierz mi, moja skóra wciąż jest śliska i wciąż wybucham” – mówi Begoun. „Pogląd, że wiek i pielęgnacja skóry są powiązane tylko z utratą estrogenu i jest jedynym problemem skórnym, który ma coś wspólnego z wiekiem, wszystkim innym, trądzikiem, cerą tłustą, suchą, trądzikiem różowatym, łuszczycą” nie jest wiekiem- związane z. „Traktujesz skórę, którą masz, a nie wiek, w jakim jesteś”.

tłusta

Kredyty fotograficzne: JP Yim / Stringer / Getty Images | Obraz używany wyłącznie w celach ilustracyjnych

6
/
7

Mit: Naturalne składniki są lepsze niż chemikalia.

Begoun nazywa ten mit „śmiesznym pojęciem”. Wyjaśnia: „Istnieją dobre i złe naturalne składniki, a wszystkie składniki do pielęgnacji skóry to substancje chemiczne. Substancja chemiczna nie jest brzydkim słowem”. Begoun wskazuje, że „woda jest substancją chemiczną w pielęgnacji skóry, gdy studiujesz chemię kosmetyczną”.

Jeśli chodzi o produkty, Begoun twierdzi, że najlepsze zawierają mieszankę zarówno naturalnych, jak i chemicznych składników. „Najbardziej genialne produkty wykorzystują kombinację obu. Najważniejsze jest to, że całkowicie naturalny produkt nie może zrobić tego, co może zrobić kombinacja składników opracowanych w laboratorium”. Wyjaśnia, że ​​nie można sprawić, aby wiele z naszych najbardziej lubianych produktów, w tym produkty z filtrem przeciwsłonecznym, retinolem i niacynamidem, były całkowicie naturalne.

Obrazy Getty

7
/
7

Mit: Przydatne są domowe narzędzia kosmetyczne.

Guru pielęgnacji skóry mówi, że domowe narzędzia kosmetyczne „napędzają” [her] orzechy”, dodając, że są „stratą pieniędzy i czasu”. W szczególności wymieniła jadeitowe wałki, gua sha, wałki derma i narzędzia do mikroigłowania. Jeśli chodzi o gua sha, przytacza ten sam problem, który ma z masowaniem twarzy. Jeśli chodzi o mikronakłuwanie, Begoun wyjaśnia, że ​​nie odnosi się do procedury wykonywanej przez dermatologów, ale raczej do produktów domowych. „Jeśli ciągle ranisz swoją skórę, uszkadzasz ją” — mówi Begoun.

Obrazy GettyŹródło strony

Ostatnie Posty