- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzZaskakujące leczenie, które może powodować trądzik
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Zaskakujące leczenie, które może powodować trądzik


Jeśli regularnie cierpisz na wypryski i trądzik, ważne jest, aby poinformować o tym lekarza przed rozpoczęciem leczenia laserem jakiegokolwiek rodzaju. Powód? Niektóre lasery mogą pogorszyć istniejący trądzik, a nawet wywołać wypryski kilka dni po zabiegu. „Każdy laser, który zaburza barierę skórną, może powodować wypryski” – mówi dermatolog z Miami, dr Deborah Longwill. Jeśli wypryski są rzadkie i zdarzają się tylko po laserze, mogą pojawiać się z powodu samego leczenia, maści lub kombinacji tych dwóch.

„W przypadku trądziku wywołanego laserem pytanie zawsze brzmi, czy to laser powoduje trądzik, czy to okluzje, które są stosowane przed i po leczeniu, powodują trądzik?” zauważa Fort Lauderdale, FL dermatolog dr Matthew Elias. Dermatolog Anita Saluja z Melbourne na Florydzie wyjaśnia, że ​​olejki stosowane po zabiegach są często na bazie wazeliny, która może zatykać pory.

Dr Elias mówi, że chociaż każdy laser może prowadzić do trądziku lub zaostrzenia istniejących wyprysków, najczęściej obserwuje się go przy zabiegach depilacji laserowej lub zabiegów resurfacingu. „Wypryski często powstają w wyniku depilacji laserowej, ponieważ włosy są gęste i szorstkie. Następnie część mieszków włosowych zawiera martwe fragmenty włosów, które organizm próbuje usunąć” – mówi Scottsdale, AZ, chirurg plastyczny twarzy Kelly Bomer, MD. „Kiedy tak się dzieje, pojawia się reakcja zapalna, która może powodować czerwone guzki z ropą, przypominające czerwony pryszcz z zaskórnikiem”. Ale to nie tylko depilacja może to spowodować – każdy laser termiczny może doprowadzić do wyprysków, ponieważ wiele z nich stymuluje produkcję sebum.

Jeśli doświadczasz „bardziej poważnego trądziku wywołanego laserem, najlepiej udać się do dermatologa z certyfikatem zarządu w celu uzyskania leczenia, które może odzwierciedlać standardową terapię trądzikową” – sugeruje dr Elias. Istnieje jednak kilka kroków, które możesz podjąć, aby całkowicie temu zapobiec.

„Zawsze zalecam delikatne oczyszczenie skóry przed i po zabiegu” – mówi dr Longwill. „Należy uważać na to, co nakładają na skórę przed i po zabiegu, ponieważ bariera skórna zostaje naruszona podczas zabiegu”. Sugeruje powstrzymanie się od stosowania kremów z zapachami i innymi składnikami, które mogą działać komedogennie.

W przypadku bardziej intensywnych zabiegów resurfacingu, takich jak Fraxel lub CoolPeel, dr Elias sugeruje, aby zapytać lekarza, jakie kremy i maści można stosować do ponownego naskórkowania skóry bez efektu super okluzji. Ważne jest, aby skóra była nawilżona po laserze, ale jeśli wiesz, że twoja skóra jest podatna na wypryski, możesz zrezygnować z ciężkich, okluzyjnych maści i maści. „Zamiast tego możesz użyć swojego ulubionego kremu nawilżającego z hydrokortyzonem (0,05-1,0 procent) i bacytracyną konserwatywnie przez dzień lub dwa, jeśli laser powoduje peeling, który wymaga tego rodzaju nawilżenia”, mówi dr Bomer.

Zamiast czekać, aż twoja skóra wybuchnie po zabiegu, zachowaj ostrożność i poproś lekarza o przepisanie antybiotyku na kilka dni przed i po wykonaniu lasera, co może pomóc w zmniejszeniu istniejącego stanu zapalnego i wyjaśnieniu wszystkiego, co może być. czai się w twoich porach. Jeśli to nadal nie pomoże, możesz rozważyć wykonanie innego rodzaju zabiegu na skórze, na przykład peelingu chemicznego, który nie powinien wywoływać wyprysków.Źródło strony

Ostatnie Posty