- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzZwiązek między klimatem a zdrowiem skóry
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Związek między klimatem a zdrowiem skóry


Eksperci od pielęgnacji skóry odwiedzają regiony, aby przeanalizować związek między klimatem a zdrowiem skóry.

1
/
6

Los Angeles, CA

Ciepłe lato w Los Angeles sprawia, że ​​skóra staje się spocona i sucha, co może stanowić wyzwanie przy nawilżaniu, mówią chemicy kosmetyczni Victoria Fu i Gloria Lu. „Często widzimy ludzi używających nawilżaczy na bazie wody, takich jak żele i wody, aby zachować lekkość, ale czasami potrzebujemy składników na bazie oleju, aby pomóc utrzymać nawilżenie w skórze”. Oprócz kremu nawilżającego, duet poleca również solidny zestaw środków czyszczących, SPF i przeciwutleniaczy. „Są to podstawy utrzymania zdrowej bariery skórnej”.

2
/
6

Nowy Orlean, LA

„Wilgotność i upał na południu może mieć negatywny wpływ na skórę” – mówi Ulli Haslacher, założycielka marki Pour Moi, która dba o klimat. „Kiedy twoje ciało jest ciepłe, twoja skóra uwalnia nadmiar ciepła od wewnątrz i odprowadza wodę na powierzchnię. Jednak naturalny proces chłodzenia skóry nie działa dobrze przy dużej wilgotności. Ciężkie powietrze zapobiega wydostawaniu się potu ze skóry, zatrzymując go w środku. Kiedy twoja skóra w końcu uwalnia to ciepło, twoje naturalne lipidy zmieniają się z woskowatych w tłuste, a po zmieszaniu z uwięzionym potem pory mogą się łatwo zatykać, powodując nadmierne nawodnienie”.

3
/
6

San Francisco, Kalifornia

Na północy Fresno, dermatolog z Kalifornii, dr Kathleen Behr, również doświadcza gorącego słońca i oferuje wiele sposobów na zapobieganie oznakom uszkodzenia skóry. „Ekran przeciwsłoneczny ma najwyższy priorytet” — mówi. „Codzienna aplikacja z ponowną aplikacją co kilka godzin jest ważna, aby zapewnić nam najlepszą ochronę. Polecam rano nakładanie mineralnego kremu przeciwsłonecznego, a następnie kremu w proszku do stosowania przez cały dzień. Oferujemy również HydraFacials i mikronakłuwanie, aby skóra była promienna.”

4
/
6

Nowy Jork, Nowy Jork

Na wschodnim wybrzeżu Haslacher mówi, że temperatury stają się niższe, co oznacza suche powietrze i lodowate wiatry. Według znanego kosmetyczki Ildiego Pekara to zimne powietrze jest przyczyną zaczerwienień i suchości w zimie. „Aby zwalczyć te objawy, musisz więcej nawadniać” – mówi. „Oznacza to maskowanie się dwa razy w tygodniu, włączenie do swojej rutyny serum lub olejku do twarzy z kwasem hialuronowym, złuszczanie ust, stosowanie nawilżającego kremu pod oczy i upewnienie się, że dłonie pozostają nawilżone i gładkie”.

5
/
6

Denver, Kolorado

„Spadek opadów śniegu i śniegu w Kolorado ma nie tylko znaczący wpływ na branżę narciarską i deskorolkową, ale także na naszą skórę” – mówi dermatolog z Denver Joel Cohen, MD. „Mniej śniegu oznacza nie tylko mniej wody pitnej (w Kolorado duży procent naszej wody pochodzi ze śniegu), ale także wzrost pożarów lasów. Według United States Geological Survey, kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do pożarów lasów są chrząszcze sosnowe, które zjadają korę i sprawiają, że drzewa są bardziej podatne na zapalenie. Zanieczyszczenia z tych płomieni mogą prowadzić do chorób skóry, takich jak egzema i atopowe zapalenie skóry, które często leczymy za pomocą ceramidów, kremów na receptę i zabiegów w gabinecie, takich jak lasery”.

6
/
6

Miami, Floryda

Według Weather Spark średnia temperatura na Florydzie w okresie letnim może wzrosnąć do 90 stopni. Przy tak dużej liczbie lekarzy z West Palm Beach, dermatolog z Florydy, Kenneth Beer, z dnia na dzień obserwuje coraz więcej zmarszczek i raka skóry. „Ciepło prowadzi do większej liczby oparzeń słonecznych, co nie tylko sprawia, że ​​skóra ma więcej nowotworów, ale także powoduje przedwczesne starzenie się. Swoim pacjentom radzę stosować wysokie stężenia witaminy C i przyjmować niacynamid doustnie, aby chronić skórę.

.Źródło strony

Ostatnie Posty