- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaTwarzOchrona skóryOto nowy krem ​​zawierający zarówno tretinoinę, jak i nadtlenek benzoilu
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Oto nowy krem ​​zawierający zarówno tretinoinę, jak i nadtlenek benzoilu


Po kilku latach wstrzymania z powodu pandemii dermatolodzy i marki produktów do pielęgnacji skóry pojawiają się, aby świętować nowe osiągnięcia i uzyskać świeże spojrzenie na popularne tematy podczas dorocznego zjazdu Amerykańskiej Akademii Dermatologii (AAD). W tym roku na konferencji, która odbyła się w Bostonie w stanie Massachusetts, jedną z najbardziej głośnych innowacji był krem ​​Twyneo firmy Galderma, rewolucyjne połączenie tretinoiny i nadtlenku benzoilu, które ma pomóc w leczeniu trądziku.

To, co sprawia, że ​​ten nowy produkt jest tak ekscytujący, to fakt, że może wyeliminować dodatkowe kroki w codziennej pielęgnacji skóry. „Niektóre leki na trądzik na receptę obejmują obecnie schematy wieloetapowe, ponieważ rzadko istnieje jedna opcja leczenia, która odnosi się do wielu przyczyn choroby skóry” – mówi Caroline Robinson, MD, FAAD, założycielka Tone Dermatology. „Te złożone schematy mogą być naprawdę trudne do przestrzegania przez ludzi, zwłaszcza jeśli pojawia się powolny początek zauważalnych rezultatów”.

Wcześniej nadtlenek benzoilu i tretinoina, dwa ukochane składniki zwalczające trądzik, nie mogły być stosowane razem ani łączone w jednym pojemniku „ponieważ nadtlenek benzoilu utlenia się i rozkłada tretinoinę” – wyjaśnia dr Robinson. Jednak „dzięki nowo opatentowanej technologii mikrokapsułkowania, Twyneo Cream jest w stanie połączyć nadtlenek benzoilu z najwyższym stężeniem tretynoiny dostępnym w jednej butelce”.

Wiele aspektów kremu Twyneo jest nowatorskich i ekscytujących zarówno dla dermatologów, jak i pacjentów. Według dr Robinsona „ludzie mogą zobaczyć rezultaty już po dwóch tygodniach, a ich skóra z czasem się oczyszcza”, zapewniając natychmiastowe i długotrwałe rezultaty dla osób cierpiących na trądzik.

W jednym badaniu, po 12 tygodniach, osoby stosujące krem ​​Twyneo zauważyły ​​66% zmniejszenie wyprysków w różnych typach i odcieniach skóry, mówi dr Robinson. Zauważa, że ​​w badaniach klinicznych dziewięć na dziesięć osób kontynuowało stosowanie kremu Twyneo po zakończeniu badania.

Te dwa składniki są czasami trudne do tolerowania w wysokich stężeniach, ale dr Robinson mówi, że krem ​​Twyneo „wykazał w większości łagodne do umiarkowanych skutki uboczne, które zmniejszają się z czasem”. Zauważa jednak, że krem ​​Twyneo zwiększa wrażliwość na słońce, dlatego konieczne jest noszenie kremu przeciwsłonecznego.

Dr Robinson mówi, że dwa w jednym jest szczególnie dobre dla tych, którzy mają trudności z przestrzeganiem bardziej złożonych procedur pielęgnacji skóry, od nastolatków po zapracowanych rodziców, ponieważ jest to zabieg raz dziennie, który można stosować o każdej porze dnia . Można go przepisać każdemu, kto ma trądzik na twarzy w wieku powyżej dziewięciu lat.Źródło strony

Ostatnie Posty