- 
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Russian
 - 
ru
Slovak
 - 
sk
Spanish
 - 
es
Polish
 - 
pl
Strona głównaPoradnikiWłosyJak dbać o farbowane włosy kręcone i utrzymać ich fale
Atelier Sensation

Podobne Posty

Popularne Kategorie

Jak dbać o farbowane włosy kręcone i utrzymać ich fale

Pielęgnacja włosów kręconych Możesz to szczegółowo znaleźć w tym temacie, ponieważ nakładanie farb do włosów może wpływać na twoje loki, dlatego konieczne jest przestrzeganie kroków pielęgnacji kręconych włosów podczas farbowania, aby zachować ich fale i zdrowie. Czasami trzeba nakładać farby do włosów nie tylko po to, by ukryć siwe włosy, ale by zintensyfikować puszenie i dodać objętości poprzez zastosowanie pasemek lub pasemek.

Pielęgnacja włosów kręconych

Farbowanie włosów prowadzi do wysychania zewnętrznych warstw, co zwiększa łamliwość włosów i łamliwość końcówek, a włosy kręcone są bardziej podatne na wchłanianie substancji chemicznych zawartych w farbach do włosów niż inne, dlatego przed farbowaniem należy przestrzegać etapów pielęgnacji włosów kręconych

– Nie myj kręconych włosów na dwa dni przed terminem farbowania, ponieważ olejki na skórze głowy zapobiegają nadwrażliwości skóry.

Wybieraj farby do włosów bez amoniaku, nawet jeśli nie utrzymują się długo. Ponieważ amoniak szkodzi włosom, zwłaszcza puszeniu się.

– Możesz farbować włosy henną, która zawiera składniki odżywcze dla włosów i utrzymuje ich loki.

Nie zmieniaj szybko koloru włosów.Jeśli chcesz mocno rozjaśnić lub przyciemnić włosy, musisz stopniowo odczekać do uzyskania pożądanego koloru, aby nie zmieniać kształtu fal włosów.

Pozostaw farbę na włosach nieco krócej niż zaleca opakowanie.

Jak zadbać o kręcone włosy po farbowaniu

  • Jak dbać o kręcone włosy po farbowaniu, zacznij od nawilżenia włosów. Wybierz odżywkę do włosów kręconych i nakładaj ją od razu po farbowaniu na pół godziny.
  • Poczekaj chwile 2 lub 3 Dni przed myciem włosów po farbowaniu. Dzięki temu krokowi chronisz swoje loki przed łamaniem z powodu wchłaniania osadów barwnika.
  • Użyj fioletowego szamponu do włosów blond, aby zapobiec pojawianiu się miedzianych odcieni.
  • Co tydzień nakładaj nawilżającą maskę do włosów.
  • Zastosuj kurację białkową raz w miesiącu, aby utrzymać loki po koloryzacji.

Farbowanie kręconych włosów może pomóc Ci zintensyfikować styl, ale podążając za krokami, aby zadbać o kręcone włosy podczas i po koloryzacji, ważne jest, aby zachować loki.

Ostatnie Posty